telefon

Jsou Češi šmíráci? Neuvěříte, kolik lidí bez dovolení kontroluje partnerův telefon

  • Avast vypracoval zajímavý report
  • Šmírování partnerova telefonu, ano či ne?

Společnost Avast, globální lídr v oblasti digitální bezpečnosti a ochrany soukromí, ve svém nejnovějším průzkumu uvádí, že až 36 % mužů a 37 % žen prohledalo svým partnerům a partnerkám jejich telefon.

Potají ti mrknu na telefon

Více než tři čtvrtiny (78 %) z nich k tomu přitom neměly svolení (76 % dotázaných mužů a 80 % dotázaných žen). Většina dotázaných (64 %) věří, že k přístupu do telefonů svých partnerů neměla bez svolení právo.

„Žádná forma špehování není přijatelná a každý nevyžádaný přístup do zařízení je narušením soukromí,“ říká bezpečnostní ředitelka Avastu Jaya Baloo. A jedním dechem dodala, že mezi pouhou zvědavostí, šmírováním a stalkingem je ve skutečnosti velmi tenká hranice.


Nepřehlédněte: Ufolog šokuje: Na Marsu žili mimozemšťani, tahle fotka je jasným důkazem


telefon uživatel Avast
Zdroj: Avast, tisková zpráva

Zvědavost, mindrák nebo…?

A s tím se nedá než souhlasit. Žijeme v hektické době plně nejrůznějších nástrah a svodů, ale je důležité si uvědomit, že stále platí zákony a právo na soukromí. Bez vědomí a svolení toho druhého je takové chování zkrátka přes čáru.

Ve zprávě se dále uvádí, že téměř polovina párů se kvůli takovému zjištění pohádala. Lidé partnerům prozkoumali nejčastěji aplikace na posílání zpráv (58 %), sociální sítě jako  Facebook nebo Instagram (41 %) a záznamy telefonních hovorů (32 %). Jaký na to máte názor?

Zdroj náhledové fotografie: Logan Weaver, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares