Xiaomi 13

Češi, skvělé zprávy! Xiaomi 13 Ultra s nepřekonatelnou výbavou bude k dostání i u nás

  • Xiaomi nám představí skvěle vybavený smartphone 
  • Model 13 Ultra se pochlubí velkorysou výbavou

Xiaomi potřebuje pořádně zatřást mobilním trhem, a tak připravuje prémiové zařízení, které bude jen těžko hledat konkurenci. Na čínském mikroblogu to uvedl spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Lei Jun, takže nejde o nějaké nepodložené drby nebo domněnky.


Nepřehlédněte: Češi, pozor! Máme seznam telefonů Xiaomi, Redmi a POCO, které dostanou MIUI 14


Očekávaný Xiaomi 13 Ultra

Již dobu se proslýchá, že Xiaomi chystá smartphone, ve kterém zákazníkům nabídne všechny své špičkové technologie. Xiaomi 13 Ultra má mít naprosto nekompromisní specifikace i fotoaparát, s jehož vývojem pomůže legendární Leica. Skvělou zprávou pro potenciální zájemce z Evropy je, že připravovaný prémiový telefon bude dostupný globálně a tedy i v České republice a na Slovensku.

Plochý displej a nejvýkonnější procesor na světě

Informace o technických vlastnostech připravovaného zařízení zatím nejsou k dispozici. V telefonu bude nejspíše nasazen dosud neuvedený procesor Snapdragon 8 Gen 2. Tento čip by měl přijít se čtyřklastrovou architekturou v konfiguraci jader 1 + 2 + 2 + 3. Podle spekulací bude kombinovat jedno výkonné jádro Cortex X3 (Makalu-Elp), dvě jádra Cortex A720 (Makalu), dvě jádra Cortex A710 (Matterhorn) a tři podpůrná jádra Cortex A510 (Klein-R1).

Kromě skvěle vybaveného modelu 13 Ultra Xiaomi na trh uvede také snadardní verzi 13. Podle čínského tipéra, který vystupuje pod přezdívkou Digital Chat Station, dostanou oba nadcházejí telefony plochý displej. V Xiaomi si možná konečně uvědomili, že ne všichni uživatelé jsou spokojeni se zakřivenými obrazovkami, které jsou velmi náchylné na náhodné dotyky a především mechanické poškození.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Nezájem. Neskutečně dlouho jsem čekal až dorazí 12 Ultra a pak Xiaomi ohlásí že pro Evropu nebude. Tak mě nas…i že s nimi končím i kdyby byl telefon ze zlata. Koupil jsem si nový Rog6 a naprostá spokojenost. ( vím že se tyto telefony nedají srovnávat )

Comments are closed.