Češi internet

Češi s nízkými příjmy si nově můžou zažádat o slevu na volání a internet

  • ČTÚ informuje o zavedení důležité změny
  • Cenové zvýhodnění i pro osoby s nižšími příjmy

Až do dnešních dní platilo, že na slevu v rámci telekomunikačních služeb dosáhli pouze osoby se zdravotním postižením. Jak ve své tiskové zprávě informuje Český telekomunikační úřad, nově jsou výhodnější ceny k dispozici i pro osoby s nízkými příjmy.

Levnější internet i volání

Slevu ve výši 200 Kč měsíčně mohou uplatnit: a) osoby se zdravotním postižením, b) lidé s nízkými příjmy dle § 38 odst. 4 zákona o elektronických komunikacích na libovolný tarif pevného nebo mobilního volání či internetu. Za osoby s nízkými příjmy se považují lidé, jejichž příjem je nižší než 2,15 násobek životního minima.


Nepřehlédněte: Češi, pozor na podvodníky! Nebezpečný virus šíří přes aplikace pro řidiče a falešné verze her


„Stávající sleva ve výši 200 Kč nyní půjde uplatnit na mnohem širší portfolio služeb, což je jednoznačný posun kupředu. Speciální tarif pak vnímám jako určitý krajní nástroj, který zajistí možnost přístupu k internetu a hlasu nutného k práci, vzdělání i kontaktu se státem těm nejpotřebnějším, pro které je důležité, aby sleva pokryla celou cenu služby.“

— Hana Továrková, předsedkyně Rady ČTÚ

Do veřejné konzultace jde i záměr uložit povinnost poskytovat přístup zdravotně postižených osob k dílčím službám poskytovaným nejen v pevném místě, rovnocenný s přístupem, který využívají ostatní spotřebitelé, zejména prostřednictvím speciálně vybavených koncových zařízení.

Zdroj náhledové fotografie: Hassan Ouajbir, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Jsem invalidní,82 letý,(bez nohy), odkázán na pomoc dcery a manželky.
    Po operacich očí opět na levé oko vidoucí jsem si nechal znovu zavést
    internet. Mám ZTP průkaz, bude mi poskytnuta sleva?

Comments are closed.