Sony

Češi, používáte PlayStation 5 nastojato? Vážná konstrukční chyba může konzoli zničit

  • Sony má možná na krku sérii žalob
  • PS5 obsahuje vážnou konstrukční chybu

Populární videoherní systém PlayStation 5 trápí zásadní konstrukční chyba. Zajímavé je, že na nedostatek, který vede ke zničení konzole, se přišlo až dva roky poté, co byla uvedena do prodeje.


Nepřehlédněte: Před 10 lety to sledoval celý svět. Vědci záměrně havarovali s Boeingem 727, abychom létali bezpečněji


Sony má na krku pořádný průšvih

PlayStation 5 je možná primárně navržena s ohledem na horizontální použití, tedy naležato. Mnoho uživatelů však konzoli staví na výšku, což možná lépe vypadá, ale hlavně se tím dá na stole ušetřit nějaké místo. Lidem to nelze mít zlé. Samotný výrobce proti tomu nikdy nic nenamítal a ke konzoli lze zakoupit několik typů stojanů pro používání systému ve svislé poloze.

Přestože Sony dalo uživatelům možnost volby, zdá se, že inženýři japonského společnosti udělali v návrhu PS5 zásadní konstrukční chybu a používání konzole ve vertikální poloze přináší nečekané problémy: Podle nejnovějšího experimentu existuje velká šance, že umístění PS5 ve svislé poloze časem konzoli zničí, po určité době se stane neopravitelnou.

Sony, PS5, PlayStation
Zdroj: Martin Katler / Unsplash

PlayStation 5 se přehřeje a umře

Podle informací z webu Wololo problém souvisí s pohybem chladicí kapaliny uvnitř systému chlazení. Logicky, když je konzole postavena na výšku, klesá do spodní části, zatímco ve vrchní části chladiče jí je málo nebo kompletně chybí. Za následek to má přehřívání systému, nadměrný hluk způsobený intenzivním otáčením větráku, vyšší spotřebu energie a v neposlední řadě „úmrtí“ PS5.

Stojí za zmínku, že společnost Sony k nečekanému obvinění zatím mlčí. Připomeňme, že v říjnu 2020 hlavní designér PlayStationu 5 uvedl, že s používáním konzole ve svislé poloze nejsou žádné problémy. Pokud patříte k majitelům PS5, bude možná přece jenom jistější, když ji položíte naležato.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Sony, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Co to je za picovinu,. Jestli tam je nejaky chladici okruh, tak urcite nebude zavzdusneny a jestli jo, tak to nebude fungovat ani nalezato

Comments are closed.