Xiaomi 13

Češi, máte Xiaomi? Těchto 8 telefonů dostane jako první Android 14 s nadstavbou HyperOS

  • Xiaomi u HyperOS slibuje prvotřídní uživatelský zážitek
  • Jaká je realita a jaké telefony aktualizaci obdrží?

Xiaomi má v současné době plné ruce práce s vývojem grafické nadstavby HyperOS, která nahrazuje prostředí MIUI. Aktualizaci zatím obdržely jen nové chytré telefony Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro. Kdy se situace změní a jaké další smartphony update oficiálně dostanou?


Nepřehlédněte: Na dně mořského dna našli svatý grál vraků. Podle vědců má poklad pohádkovou hodnotu


Jaké telefony dostanou HyperOS?

Společnost Xiaomi se po letech spekulací odhodlala k očekávanému kroku – výměně stávající nadstavby MIUI za něco trochu více modernějšího. Novinkou, na kterou uživatelé dlouho čekali, je nadstavba HyperOS. Ta je naroubovaná na operačním systému Android 14 a nedávní s ní oficiálně dorazily horké novinky Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro.

V tuto chvíli je však velkou neznámou, jaké další smartphony aktualizaci obdrží. Malou nápovědou však mohou být informace zahraničních insiderů. Ti nyní uvedli, že interní testování momentálně probíhá na devíti zařízeních.

HyperOS vývojáři podle všeho ladí na mobilech Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 13T, Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 12T Pro, Xiaomi 12T, Xiaomi 11T a tabletu Xiaomi Pad 6.

Xiaomi Redmi Note
Zdroj: Goutham Binuraj / Unsplash

Součástí aktualizace bude i Android 14

Čínská firma se zatím zaměřuje výhradně na přístroje ze své stáje a lze tak jen hádat, kdy se aktualizace objeví i na telefonech a tabletech sesterských značek Redmi a POCO. Nicméně vzhledem k tomu, že mnoho mobilů POCO a Redmi jsou v podstatě přebrandované smartphony Xiaomi, je velká šance, že aktualizace nakonec pronikne i na tyto levnější modelové řady.

V tuto chvíli na vybraných zařízeních probíhá interní testování HyperOS. To znamená, že vydání pro širokou veřejnost zatím není připraveno. Ačkoli oficiální plán ukazuje na vydání v prvním čtvrtletí následujícího roku, vždy existuje naděje, že k uvolnění softwaru dojde dříve, možná ještě během letošního roku.

Pokud chcete zjistit, zda váš telefon Xiaomi, Redmi nebo POCO splňuje minimální hardwarové požadavky nutné k získání Androidu 14 s HyperOS, stáhněte si jednoduchou aplikaci od redaktorů serveru Xiaomiui.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares