Podvod

Češi, kolik jste ochotní utratit za mobilní telefon? Přiznejte barvu

  • Mobilní telefon má skoro každý
  • Vesměs jde o praktického společníka
  • Má ale smysl za něj utratit balík?

Mobilní telefon máme až na výjimky skoro všichni. Hodně přeneseně se dá říci, že představuje digitální projekci našeho fyzického já; ať už jde o sociální sítě, denní harmonogram a úkoly, práci, zábavu nebo focení. V dnešní době jsou smartphonů doslova mraky. A ano, stále se prodávají i tlačítkové, na které třeba postarší generace nedá dopustit.

Bez iPhonu ani ránu

Nemá však smysl házet všechny do jednoho pytle. Znám spoustu lidí přes šedesát, kteří jsou s chytrým telefonem jedna ruka. A pak tu máme třeba velmi početnou skupinu mladých uživatelů. Ti většinou vyžadují iPhone od Applu nebo to nejlepší, co je s Androidem k mání. Mnohdy jde vyloženě o výdobytky nejmodernějších technologií, ale je to opravdu potřeba?


Nepřehlédněte: Agresivní hráč střílečky PUBG zavraždil svou rodinu. „Myslel jsem, že znovu oživnou“


Výměnný program Apple
ilustrační (Zdroj: Apple)

Z vlastní zkušenosti víte, že nahlížení na tuto problematiku je úplně stejné jako cokoliv jiného. A není nutné chodit daleko. Co takové auto? Někdo si vystačí s Fábií, jiný s Octavií nebo Dacií a někdo se vám za to vysměje do obličeje s tím, že takový šrot by si nekoupil. Přitom je to jen a jen o preferencích, prioritách a finančních možnostech.

Osobně znám spoustu lidí, kteří mají peněz na rozdávání, avšak vozidlo vnímají v rovině: potřebuji vozidlo, které mě doveze z bodu A do bodu B. Můžu si dovolit klidně fáro za milión, ale k čemu? Samozřejmě, je to relativní.

Mobilní telefon vs. prestiž?

Ale zpátky k tématu. Mobilní telefon je pro mnohé i otázkou prestiže. Ano, je to tak, byť je to sebevíc bizarní. Na druhou stranu, každému, co jeho jest. I mezi uživateli těchto zařízení se najdou geeci, fanoušci a lidé, kteří smartphony žijí. Někdo se nespokojí s ničím menším než vlajkovým modelem, jinému postačí zástupce vyšší střední nebo střední třídy a někomu stačí základ.

Samsung
ilustrační (Zdroj: Jonah Pettrich, Unsplash)

Jasně, jakmile vlastníte mobil za 30 000 Kč, máte jistotu, že je v něm téměř všechno nej, ale pak je otázkou, zdali toho dokážete patřičně využít. Přitom pokud ho potřebujete na Instagram, Facebook apod. plus klasické appky atd., stejnou službu vám udělá i smartphone za pár kaček. Takže se vás, Češi, ptám: jaké jsou vaše preference a kolik jste ochotní za mobilní telefon utratit?

Zdroj náhledové fotografie: Victoria Krivchenkova, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Od iPhonu mám jenom akcie. Nikdy bych nedal za telefon ani 10 tisíc. Na to, na co ho 99% lidí používá stačí i čínský mobil nižší třídy za 4 tisíce (mimochodem iPhone se také vyrábí v Číně nebo Indii). Většině lidí mobil stejně nevydrží déle než 2-3 roky, kdy se rozbije nebo začne blbnout po skončení záruky, takže je úplně zbytečné za něj dávat víc peněz než je nutné.
    A co se týče tzv. přestiže, podle průzkumů kupují iPhony pouze lidé s nižšími příjmy, kteří si tím právě pocit přestiže kompenzují. Já když chci před někým zamachrovat, tak vytáhnu z garáže sporťák a ještě jsem nezažil že by se má “prestiž” snížila tím že v něm mám hozený mobil za 4000,- Bohužel lidé, kteří moc rozumu nemají si raději koupí každý rok na dluh mobil za 30tisic, tričko za 2 tisíce, boty za 5… Místo toho aby peníze investovali a za pár let měli vlastní bydlení, vysoké pasivní příjmy… a mohli si koupit auto za miliony.
    Ale na druhou stranu ať si dělá každý co chce, pokud by všichni uvažovali rozumně, asi by nebylo vydělávání peněz tak snadné

Comments are closed.