telefon

Češi, používáte iPhone? Podle nové studie jste prý horší řidiči než ti s Androidem

  • Americká pojišťovna přinesla zajímavou studii
  • Uživatelé telefonu iPhone prý řídí hůře než ti s Androidem

Odvěký souboj Androidu a iOS přitahuje protichůdné názory jako magnet. Zeptáte-li se, který je lepší nebo horší, sesype se na vás tisíce nejrůznějších odpovědí, jež vám stejně moc neřeknou, protože stále platí: sto lidí, sto chutí.

iPhone vs. Android

Nicméně, není nad to přilít olej do ohně, že ano? Řeč je o jedné americké pojišťovně, která se vytasila s docela zajímavou statistikou vypracovanou na základě nedávných testů, jak informuje server PhoneArena.

Těch se zúčastnily osoby starší osmnácti let a snahou bylo vyhodnotit jejich chování za volantem. Tito lidé byli rozděleni nejen podle preferovaného operačního systému (Android, iOS), ale i podle věku nebo dosaženého vzdělání.


Nepřehlédněte: Únosy mimozemšťany, pokusy na lidech a teleportace: vláda USA zveřejnila tajné dokumenty o UFO


iPhone
Zdroj: Omar Al Ghosson, Unsplash

Telefon za volantem

Smyslem bylo zmapovat jejich chování za jízdy, tj. soustředění, rychlost, brždění, zatáčení apod. stejně jako zjistit, kolik času při řízení věnují svému smartphonu.

A výsledek? Z přiložených grafů je patrné toto: a) starší řidiči jezdí opatrně a obezřetněji zatímco mladší se nebojí „přitlačit na pilu“, což o s ohledem na to, jak to funguje i u nás v Česku, není až tak překvapivé.

A pomyslnou třešničkou na dortu je celkové skóre, které vychází mnohem příznivěji pro Android. Na což odkazuje i závěrečná pasáž, jež konstatuje: že právě majitelé Androidů jsou oproti těm s iPhony mnohem lepší řidiči.

Zdroj náhledové fotografie: Omar Al-Ghosson, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares