Počítač, malware, Windows

Češi, brzy přijdete o svůj Gmail a fotky na Googlu! Tady zjistíte, jak se bránit

  • Google smaže miliony účtů
  • Důvodem je bezpečnost

Pokud se nebudete řídit novými pravidly společnosti Google, brzy přijdete o svůj čet na Gmailu. Čistka se však bude týkat i dalších populárních služeb: Disku a Fotek – uživatelé, kteří neuposlechnou doporučení, tak přijdou o konverzace, data, fotografie i videa. Jak se můžete bránit?


Nepřehlédněte: Lidé při pohledu na středověký obraz s Ježíšem nechápou: Drží snad v ruce sovětskou družici Sputnik?


Google bude mazat

Pokud jste se ke svým účtům na Googlu dlouho nepřihlásili, možná by stálo za to se co do nich co nejdříve zalogovat. Společnost začala varovat uživatele, že jejich účty budou brzy smazány, již v květnu letošního roku a nyní technologický gigant znovu vyzval lidi, aby je používali, nebo o ně přijdou. Google tvrdí, že smaže účty, u kterých zjistí, že nebyly používány po dobu nejméně 24 měsíců.

Jak jsme si všimli i my v redakci, technologická společnost o víkendu rozeslala milionům uživatelů zprávu, ve kterých je upozornila na chystané změny a na to, že neaktivní účty mohou být poslány do historie.

„Společnost Google každý den usilovně pracuje na tom, aby vás a vaše osobní údaje ochránila a zabránila neoprávněnému přístupu k vašemu účtu Google pomocí integrovaného zabezpečení. K účinné ochraně patří i to, že v našich službách používáme důmyslné postupy v oblasti ochrany soukromí, které minimalizují dobu, po kterou jsou u nás vaše osobní soubory a související data uloženy. Vaše osobní údaje chceme chránit a bránit v neoprávněném přístupu k vašemu účtu, i když naše služby už nepoužíváte.

Proto měníme období neaktivity účtu Google ve všech našich službách na dva roky. Změna platí ode dneška a bude platit i pro účty Google, které už jsou neaktivní, tedy se k nim dva roky nikdo nepřihlásil nebo je nepoužil. Neaktivní účet a související obsah bude způsobilý ke smazání od 1. prosince 2023

Pokud účet nebyl delší dobu používán, je pravděpodobnější, že bude ohrožen. Je to proto, že zapomenuté nebo neudržované účty se často spoléhají na stará nebo opakovaně používaná hesla, která mohla být kompromitována, nebylo u nich nastaveno dvoufaktorové ověřování a uživatelé je méně kontrolují,“ stojí ve zprávě.

Google Gmail
Zdroj: FONETECH.CZ

Jak ponechat účet aktivní?

Nejjednodušší je se k účtu Google alespoň jednou za dva roky přihlásit. Pokud jste se k účtu v posledních dvou letech přihlásili, je považován za aktivní a nebude smazán.

Další způsoby zachování aktivity účtu:

  • Čtení nebo odesílání e-mailů
  • Použití Disku Google
  • Sledování videa na YouTube
  • Sdílení fotky
  • Stažení aplikace
  • Použití Vyhledávání Google
  • Přihlášení přes Google do aplikace nebo služby třetí strany

Tímto by měl Google získat vše, co potřebuje k tomu, aby váš účet nesmazal. Společnost také doporučuje, aby si uživatelé ke svému účtu přiřadili e-mail pro obnovení.

Zdroj náhledové fotografie: Elisa Ventur / Unsplash, zdroj: vlastní, Mirror

Total
0
Shares