WhatsApp

Bude WhatsApp plný reklam? Šéf populární chatovací aplikace odmítl nový hoax

  • Aplikace WhatsApp chystá řadu novinek, ale reklamy mezi nimi nejsou
  • Uživatele uklidňuje šéf platformy Will Cathcart

Šéf společnosti WhatsApp Will Cathcart popřel informace o velké změně, které se všichni obávají. Technologický guru rezolutně odmítl zprávy o tom, že by se v chatech populární aplikace měly objevit reklamy.


Nepřehlédněte: Američané se zabývají vývojem letadla s nekonečným doletem. Napájet ho bude laserový paprsek


Reklamy nechystáme, dušuje se Cathcart

WhatsApp možná není zdaleka tou nejlepší chatovací službou, ale je rozhodně tou nejoblíbenější. Podle tvůrců ji měsíčně používají miliardy lidí, jen v Česku jich je přes 600 tisíc. Proto WhatsApp hlasitě oznamuje každou novou malinkou funkci, která je u konkurence dostupná již měsíce či roky.

Will Cathcart, který měl předtím na starosti hlavní aplikaci Facebooku, upozornil na článek, který tvrdí, že společnost Meta by mohla v aplikaci zavést reklamy, aby zvýšila své příjmy. Informace, která mezi uživateli WhatsAppu vyvolala paniku, se objevila v článku deníku Financial Times.

V příspěvku na X, dříve Twitter, Cathcart napsal: „Není to pravda. Nic takového nechystáme.“ Připomeňme, že v uplynulých měsících se na internetu také objevily zprávy, že by aplikace pro zasílání zpráv mohla začít od uživatelů vybírat předplatné za používání verze bez reklam. Nic takového se nakonec nestalo.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Videohovory s avatarem

Vyjádření Cathcarta přichází v době, kdy WhatsApp připravuje další významnou novinku. Populární aplikace bude obohacena o speciální funkci, která se týká videohovorů.

Uniklé snímky obrazovky, které získal server WABetaInfo, jehož redaktoři se rádi a často pitvají v kódu dosud nevydaných verzí aplikace, prozradily, že vývojáři pracují na videohovorech s avatarem – místo hlavy a obličeje uživatele se během videohovorů bude zobrazovat 3D animovaný vizuální avatar.

Vývojáři připravují i zásadní redesign pro Android a iOS a na cestě je také funkce, která bude převádět zvukové zprávy na text. Uživatelé, kteří nejsou příznivci poslechu „hlasovek“, si tak budou moci obsah takových zpráv jednoduše přečíst na displeji telefonu jako běžný text.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: The Sun, Financial Times, WABetaInfo

Total
0
Shares