Oumuamua

Brzy zjistíme, zda mimozemšťané skutečně existují, říká profesor z Harvardu

  • Vědec se vydal pátrat na dno oceánu
  • Našel mimozemskou technologii?

Jak jsme vás již informovali, harvardský fyzik Avi Loeb ze dna Pacifiku vyzvedl pozůstatky tělesa, které považuje za mimozemský artefakt. Nyní oznámil, že brzy zjistíme, zda se jedná o jedinečný meteor nebo fragment mimozemské technologie.


Nepřehlédněte: iOS 17 se blíží. Tyto iPhony nemají na aktualizaci nárok, rozhodl Apple


Ztroskotaná loď mimozemšťanů?

O Avi Loebovi se v posledních letech mluvilo hlavně v souvislosti s jeho teoriemi o tom, že známý mezihvězdný objekt Oumuamua byl mimozemského původu. Teď jeho tým objevil údajnou mimozemskou technologii znovu, ale v oceánu.

Kontroverzní astrofyzik před několika týdny vedl expedici v místě údajného dopadu meteoru IM1, o němž se předpokládá, že přiletěl z mezihvězdného prostoru – z jiné hvězdné soustavy. „Pohyboval se rychleji než 95 % okolních hvězd v blízkosti Slunce, protože zřejmě spoléhal na určitý pohon,“ říká Loeb.

Na dně Tichého oceánu jeho tým našel 50 titěrných kuliček z nezvykle tvrdého materiálu, který se obvykle v meteorech nevyskytuje. Nalezené kuličky o průměru až 0,7 mm se analyzují v Německu, Papui-Nové Guineji a na dvou univerzitách v USA.

Mimozemské technologie?

Vědci zatím zjistili, že kuličky tvoří slitina oceli a titanu – materiál mnohem pevnější než železo, které se nachází ve standardních meteoritech. To Loeba vede k domněnce, že mohou být mimozemskou technologií. „Existuje možnost, že jsou umělého původu, že je to kosmická loď,“ řekl harvardský fyzik. Věří, že se jeho týmu podaří zjistit, zda se skutečně jedná o mimozemskou technologii, a to během několika následujících týdnů.

Právě jedinečné vlastnosti IM1 a jeho mezihvězdný původ mohou podle vědců naznačovat, že se skutečně jedná o kus mimozemské technologie.

Zdroj náhledové fotografie: ESO/M. Kornmesser, zdroj: Metro

Total
0
Shares