Parkování auto

Botičkám odzvonilo? První město nasadilo nový trest za špatně zaparkovaná auta

 • V New Yorku testují nový trest pro špatně zaparkovaná auta
 • Namísto botičky dostanou speciální štít Barnacle
 • Ten zakryje přední sklo, takže není skoro nic vidět

Pokud se vám v New Yorku v USA podaří špatně zaparkovat a policejní hlídka si toho všimne, možná dostane dosud nevídaný trest. Dodnes se za nevhodné parkování rozdávaly botičky a v extrémním případě bylo auto odtaženo, těmto „trestům“ však již pomalu zvoní hrana. Novým typem blokace špatně zaparkovaného automobilu je speciální štít na přední sklo.


Nepřehlédněte: První české létající auto mění sny v realitu. Podívejte se, jak se vznáší v oblacích


Štít místo botičky?

Speciální zařízení zkonstruovala americká společnost s příznačným názvem Barnacle Parking. Pomocí přísavek, které mají přídržnou sílu až 450 kilogramů, připevní na čelní sklo vozidla obří desku ze žlutého plastu, čímž řidiči účinně znemožní bezpečný odjezd.

Systém Barnacle je popisován jako pohodlnější způsob vynucování parkovacích omezení, protože jej lze aplikovat za méně než minutu ve srovnání s delším časem potřebným pro upnutí botičky.

Podle výrobce je Barnacle bránící ve výhledu mnohem lepším řešením. Jak už zaznělo, instalace a demontáž botičky trvá věčnost a navíc kovové svorky pro upnutí „boty“ nezřídka kdy poškrábou disky kol.

Barnacle pomůže i hříšníkovi

Přes Barnacle nevidíte. Pokud byste chtěli ujet, riskovali byste srážku a další postih. Pakliže by se někdo rozhodl štít ze skla odstranit na vlastní pěst, riskuje poničení skla. Štít navíc obsahuje SIM a GPS, takže může upozornit policisty, kde se zrovna majitel vozu nachází, pokud se rozhodne ujet.

Zároveň však Barnacle přináší i výhodu pro řidiče. Přímo přes QR kód na štítu mohou pokutu zaplatit a poté dojde k odemčení zařízení na dálku. Štít pak řidič musí pouze odvézt na sběrné místo a tím pro něj problémy skončily.

Zdroj náhledové fotografie: film / Pixabay, zdroj: Barnacle

Total
0
Shares
10 komentářů
 1. měl bych lepší nápad. odebrat spz a vrátit po zaplacení pokuty

  1. A co ti zabrání odjet bez RZ ? Nehledě na to že si toho nejeden řidič nemusí všimnout že mu na autě chybí registrační značky.

  2. Odebráním SPZ je z auta vrak a ten nesmí stát na veřejné komunikaci. Takže teoreticky by auto mohlo být sešrotováno.

 2. A co takhle zřídit tolik parkovacích míst aby se nemuselo parkovat špatně.

  1. dobrej nápad,jste jako Jára Cimrman zkuste to nadhodit na městské radě že je potřeba zbourat baráky v centru města a udělat z nich park. místa,druhá věc je že ta skupina lidí z oněch domů nebudou mít kde bydlet ,ale to plně nahradí vaše neskutečná radost že jste zaparkoval….

 3. Jak botičky, tak tenhle štít mají zcela principiální nedostatek. Na auto jsou policisty instalovány zpravidla proto, že auto je nevhodně zaparkováno. Tím, že na něj policie dá znehybňující prostředek, tak sice dosáhne zaplacení pokuty, ale hlavně dosáhne toho, že to auto tam bude překážet déle.

  1. Tak samozřejmě, nejúčinnější řešení je nechat auto okamžitě odtáhnout. To je samozřejmě i nejdražší a nejsložitější i pro majitele.

 4. Pro Policii je to usnadnění práce, jednodušší výběr peněz, ale auto je stále na místě zakázaném.

 5. vyhrožování ,to ano,u nás dává botičjy městapo ,odnož gestapa.

Comments are closed.