Alexander Yamaev, ANT-Tula

Bizarní skútr vypadá jako kříženec chytrého telefonu a skleněné koule. Zaujme fatální konstrukční vadou

  • Obdélníkový skútr je naprostou novinkou
  • Na pohled vypadá fantasticky, ale…

Zapomeňte na Teslu Elona Muska. Skutečná budoucnost dopravy má tři kola. Designér Alexander Yamaev vymyslel neuvěřitelný skútr, který vypadá jako kříženec smartphonu, kreditní karty a automobilu.


Nepřehlédněte: Moskvič vstane z mrtvých. Rusko obnoví výrobu legendárních aut pro soudruhy


Nic podobného jsme ještě neviděli

Koncept přináší nezvyklý obdélníkový design, z něhož vychází nadčasový dopravní prostředek, který se nepodobá žádnému jinému autu nebo skútru, které dnes jezdí po silnicích. Vozidlo pojmenované ANT-Tula má kokpit ve tvaru bubliny (jde o skleněnou kopuli), který by řidiče chránil před deštěm a zároveň mu poskytl dostatek místa pro pohodlné řízení.

Auto, skútr nebo motorka?

Kokpit se ve skutečnosti nachází uvnitř jednoho obrovského kola, zatímco zadní část vozidla „podpírají“ dvě menší pneumatiky, které vystupují do boků. Největší konstrukční chybou skútru je, že přední část „obdélníku“ zakrývá řidiči výhled. Typické přední sklo zde nahrazuje velká podlouhlá obrazovka, která šoférovi v reálném čase poskytuje přehled o tom, co se děje na silnici před ním.

Koncept tedy není bez chyb. Pokud by např. docházelo ke zpoždění signálu ze senzorů do displeje nebo technickým závadám, jízda v takovém dopravním prostředku by se rovnala jisté smrti.

Je nepravděpodobné, že by se tento zajímavý návrh někdy dočkal realizace, ale mohl by alespoň přinést svěží vítr do oblasti designu moderních elektrických koloběžek, jejichž popularita v současné době vzkvétá.

Zdroj: se souhlasem Alexander Yamaev / Karfidov Lab, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares