Doom

Bizár roku: Sladká tyčinka Milky Way spustí legendární střílečku Doom

  • Tak tohle jsme ještě neviděli!
  • Doom rozběhnete i v Milky Way

Halloween je za dveřmi a mnoho lidí se začíná připravovat na strašidelný svátek po svém. Rodiče zdobí své domy dýněmi a kartonovými kostlivci, děti se připravují na koledu a Adafruit Industries, společnost, která se specializuje na zábavnou a jedinečnou elektroniku, představuje tyčinku Milky Way, která spustí střílečku Doom. Nevěříte? Také jsme zpočátku nevěřili!


Nepřehlédněte: Peklo zamrzlo! Legendární hru Doom si už můžete zahrát i v textovém editoru


Doom v Milky Way

V krátkém videu, které zástupci Adafruit Industries uveřejnili na svém twitterovém účtu, můžeme vidět rozbalení oblíbené sladké pochoutky, ve které se nachází malý displej se spuštěnou hrou Doom.

Specifikace počítače (zřejmě se jedná o malou základní desku s mini procesorem a připojenou obrazovkou) bohužel společnost neprozradila, takže můžeme jen konstatovat, že je Doom poháněn čokoládou a běží na karamelu.

Apel na rodiče

Herní sladkost Adafruit Industries má poukázat na nebezpečí, která přináší Halloween. Ten sice není českým svátkem, ale v posledních letech se konec října i u nás nese právě v duchu halloweenských oslav. Strašidelné párty milují především děti, oblékají si různé kostýmy a oslava je většinou doplněna i něčím sladkým na zub.

Chodí od domu a koledují sladkosti za použití slov „trick or treat“, tedy „koledu, nebo vám něco provedu“. Bohužel ne všichni mají dobré úmysly. Léta se říká, že někteří lidé dávají do sladkostí, které si děti z koledy odnášejí, žiletky a další nebezpečné předměty. Poselství tyčinky je v tomto případě jasné – nejezte to, když nevíte, co je uvnitř.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem ID Software, zdroj: IE

Total
0
Shares