Bílý dům svolal americké hvězdy TikToku a informoval je o válce na Ukrajině

  • Administrativa amerického prezidenta oslovila největší TikTok influencery
  • Sdělila jim, co se odehrává na Ukrajině a poradila, jak čelit dezinformacím

Americká vláda pozvala třicet hlavních hvězd sociální sítě TikTok na virtuální konferenci, kde jim sdělila klíčové informace o válce, která se odehrává na Ukrajině. Touto netradiční formou chce zvýšit informovanost a potírat dezinformace.


Nepřehlédněte: Instagram reaguje na válečnou situaci na Ukrajině. Putinovi se nepostavil


Aplikace TikTok je fenomén

Setkání zástupců Bidenovy administrativy s nejvlivnějšími autory na TikToku se uskutečnilo prostřednictvím videoplatformy Zoom. Brifink vedl Matt Miller, zvláštní poradce pro komunikaci v Radě národní bezpečnosti Bílého domu, a tisková mluvčí Jen Psaki.

Oba influencery informovali o strategických cílech Spojených států na Ukrajině a odpovídali na jejich otázky týkající se distribuce pomoci Ukrajincům, spolupráce USA a NATO či toho, jak by USA reagovaly na ruské použití jaderných zbraní. „Uvědomujeme si, že se jedná o kriticky důležitý směr ve způsobu, jakým se mladá americká veřejnost dozvídá o nejnovějších událostech,“ řekl ředitel digitální strategie Bílého domu Rob Flaherty.

Informace o válce

Když došlo k invazi na Ukrajinu, mladí Američané hledali na TikToku informace o tom, co se v Evropě děje. Viděli, jak se Ukrajinci skrývají v protileteckých krytech, jak prchají ze svých domovů či sdílejí podrobnosti, jaké to je žít ve válce. Třicet nejúspěšnějších amerických influencerů, z nichž mnozí mají příznivce nejen v USA, se o situaci na Ukrajině nyní dozvěděli takříkajíc z první ruky a mohou se o informace podělit s fanoušky.

Sociální sítě nahrazují tradiční kanály

Teddy Goff, zakladatel poradenské firmy Precision Strategies, uvedl, že strategie Bílého domu, který stále více reflektuje sociální sítě, je naprosto zásadní. „V médiích dochází k masivnímu kulturnímu a generačnímu posunu a musíte mít klapky na očích, abyste to neviděli,“ řekl. „Dosah informace v rámci tradičního zpravodajství představuje pouhý zlomek toho, jakou pozornost získá velký TikToker.“

Americká administrativa s tvůrci na TikToku nespolupracuje poprvé. Už dříve je oslovila s žádostí o podporu očkování proti nemoci COVID-19. A pro nejvýznamnější influencery také uspořádala brifink, kde je informovala o iniciativě „Build Back Better“.

TikTok omezil služby v Rusku

Sociální síť TikTok je známá především zábavnými klipy s tancem, hudbou a všemožnými výzvami. V uplynulých dnech však byla nucena omezit své služby v Rusku, a to kvůli novému zákonu, který hrozí tvrdými postihy za šíření jiných než oficiálních informací o ruské armádě. Majitelem TikToku je čínská společnost ByteDance.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash

Total
0
Shares