telefon

Bill Gates prozradil, proč používá mobil s Androidem a ne iPhone

  • Bill Gates prozradil, proč preferuje Android před iPhonem
  • Nejdůležitější je pro něj flexibilita vývojářů a softwaru

Bill Gates poskytl rozhovor v rámci aplikace Clubhouse, ve kterém probíral různá témata s novinářem CNBC Andrewem Rossem. Toho zajímala hlavně nová kniha bývalého šéfa Microsoftu pojednávající o klimatických změnách, ale také různé filantropické projekty.


Psali jsme: Google bude opisovat od Huawei, Android 12 se naučí jednu super funkci


Android nebo iOS? Bill Gates dává přednost Googlu

Rozhovor se dotkl nakonec i věčného tématu a to souboji operačních systémů Android a iOS. Gates nijak nemlžil a bez zaváhání uvedl, že používá mobilní telefon s Androidem. Hlavním důvodem, proč tomu tak je a proč nedal přednost iPhonu, je přitom čistě pragmatický.

Pro svou práci potřebuje často aplikace od Microsoftu, které mu ulehčují práci. A ty někteří výrobci Android telefonů do svých přístrojů instalují ještě dlouho předtím, než se mobily dostanou ke koncovým uživatelům. Výhodou je, že ti pak nemusí nikde nic stahovat a shánět. Vše mají k dispozici okamžitě po zapnutí smarpthonu.

Je to tak větší provázanost s technologiemi Microsoftu, která Gatese drží u Androidu. Jeden z nejbohatších lidí planety ale zároveň dodal, že si velmi často hraje i s iPhony, protože chce zůstat v kontaktu „s druhou stranou“. Ostatně potvrzením jeho slov je to, že rozhovor proběhl právě na platformě Clubhouse, která je zatím dostupná pouze pro iOS zařízení.

Chytrý telefon Xiaomi. Zdroj: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
0
Shares