Bigfoot

Bigfoot: vědcům se podařilo natočit tajemné stvoření. Z videa mrazí

  • Důkaz, nebo podvrh? Lidé na internetu horlivě diskutují o novém videu
  • To zachycuje Bigfoota, jak se před televizním štábem ukrývá za stromem

Příznivci záhad a tajemna jásají nad novým videem natočeným termokamerou, které zachycuje Bigfoota, jak se v lese schovává před televizním štábem. Upozornil na to server DailyStar.


Nepřehlédněte: Přežije člověk na Marsu? Ano, ale následky mohou být strašlivé!


Pozor, je tu Bigfoot

V krátké době za sebou se na internetu šíří virální video, které má dokazovat existenci mytického stvoření Bigfoota (známého také jako seskveč). Po tajemném humanoidovi lidstvo pátrá už desítky let, ale zatím se nedokázala jeho existence oficiálně dokázat, byť na webu najdeme mnoho fotek a zaručeně „pravých“ videí.

Poslední měsíc se ale hnuly ledy a příznivci tajemna pořádně pookřáli. Nové epizody seriálu Expedition Bigfoot totiž přinesly hned několik záběrů, které stojí přinejmenším za zamyšlení. V prvním případě video z termokamery zachytilo signál neznámé dvounohé bytosti v lese ve státě Washington a zaznamenalo, jak humanoid rychle běží hustým porostem.

Nejnovější video je snad ještě přesvědčivější. Výzkumníci zachytili záběry toho, o kom mnozí říkají, že je legendární lidoop z lesa. Záznam z termokamery ukazuje neobvyklou tepelnou stopu. Je to jako kdyby velká lidská nebo opičí postava vykukovala zpoza stromu.

Konečně přesvědčivý důkaz?

Mnozí komentující na fóru Reddit r/Bigfoot si jsou jisti, že video jednou provždy dokazuje, že Bigfoot opravdu existuje. A jsou přesvědčeni, že na záběrech nemůže být lidský podvodník v obleku. Kostým by měl podle nich tendenci zakrývat tepelnou stopu svého nositele.

Video bylo natočeno v rámci pořadu Travel Channel’s Expedition Bigfoot. V něm se tým výzkumníků snaží několik let najít solidní důkazy o Bigfootovi. Expedici vede Mireya Mayor, známá antropoložka, která dříve nalezla neobjevený druh lemurů na Madagaskaru a je spoluautorem několika vědeckých knih.

Zdroj náhledové fotografie: Sankavi / Unsplash

Total
1
Shares