Supersport, hypermobil

Bertone GB110 je hyperauto budoucnosti. Tankuje palivo z plastového odpadu a jede až 380 km/h

  • Bertone GB110 zrychlí na stovku za 2,79 sekundy
  • Produkce vozu bude výrazně omezená
  • Počítá se s tím, že vznikne jen 33 exemplářů

Slavná italská společnost představila první supersport na světě, který jezdí na palivo vyrobené z použitého plastu. Výkon 1100 koní dopředu naznačuje, že hyperautomobil GB110 nebude žádné ořezávátko, ale pořádná bestie. 


Nepřehlédněte: Studenti strčili Muskovu Teslu do kapsy. Vyrobili elektromobil, který na jedno nabití ujede 1000 kilometrů


Bertone GB110

Brutální výkon by se měl projevit nejen na papíře, ale i na silnici. Zrychlení na stovku za 2,79 sekundy, hranici 300 km/h by pak měl vůz pokořit za 14 sekund. Ručička tachometru se nezastaví dřív, než ukáže 380 km/h. To jsou prostě skvělé hodnoty. Bertone tvrdí, že jde o automobil, který byl navržen pro dechberoucí výkon a zároveň vzdal hold designerským návrhům společnosti z 60. a 70. let.

Tvůrci neprozradili objem použitého spalovacího motoru, ale víme, že je spojen se sedmistupňovou převodovkou s možností pohonu všech kol. Výrobce také mlží ohledně podvozku. V oznámení pouze uvádí, že je založený na komponentech od německého výrobce a má rozvor 2,36 metru. K dispozici zatím nejsou žádné fotografie interiéru ani další podrobnosti o vnitřní výbavě – třeba o použitém infotainmentu.

Na cenu se raději neptejte, ale splňuje normu Euro 6

To nejdůležitější ovšem firma prozradila – auto bude jezdit na palivo vyrobené z plastového odpadu. Za tímto účelem automobilka spolupracuje se společností Select Fuel, která přeměňuje polykarbonátové materiály na něco, co může pohánět spalovací motor. 

I když vůz bude jezdit na odpad, měl by splňovat nejnovější emisní normu Euro 6. Pakliže se Bertone GB110 skutečně dostane do výroby, půjde o naprostý unikát. Výroba se totiž omezí na pouhých 33 kusů. A cena? Tak o té se nikdo nikde (raději) nezmiňuje…

Zdroj náhledové fotografie: wirestock / Freepik, zdroj: Interesting Engineering

Total
0
Shares