Vývoj hry STALKER 2 byl přerušen

Autoři populární hry STALKER vybrali statisíce dolarů pro ukrajinskou armádu. Nad Ruskem zvítězíme, věří

  • 800 tisíc dolarů poputuje na účty organizace Come Back Alive
  • Ukrajinská armáda dostane nové drony a termovizní kamery

Jedněmi z těch, kterých se současná situace na Ukrajině bezprostředně dotýká, jsou i kyjevští vývojáři GSC Game World. Z války, která v jejich rodné zemi panuje, nemají vůbec žádnou radost. V uplynulých dnech proto uspořádali velkou charitativní akci, jejíž výtěžek věnují ukrajinské armádě.


Nepřehlédněte: Koukáte na filmy na PC? Tento populární přehrávač zavirovali čínští hackeři!


Vývojáři STALKERA věří ve vítězství

Kampaň trvala přesně sedm dní a tvůrcům se za tuto dobu podařilo vybrat 800 tisíc dolarů, v přepočtu 18 milionů korun. Během uplynulého týdne mohli lidé zakoupit veškeré hry studia za ceny nižší než obvykle. Tituly ve slevě bylo možné pořídit na platformách Steam, GOG.com, GamersGate a Fanatical.

Veškeré vybrané peníze vývojáři věnují Come Back Alive, což je nevládní organizace známá tím, že podporuje ukrajinské ozbrojené složky v oblasti obranyschopnosti státu. Za tímto účelem armádě poskytuje vybavení (především průzkumné drony a termovizní kamery) a pořádá různá školení.

Ruské fanoušky nechtějí

Studio GSC Game World se proslavilo titulem STALKER, jehož děj se odehrává v okolí Černobylu po roce 2006 v tzv. Zóně, která vznikla izolací okolí černobylské elektrárny po havárii v roce 1986. Kvůli ruské invazi byli vývojáři nuceni práce na druhém očekávaném dílu s podtitulem Heart of Chernobyl přerušit.

V souvislosti se STALKEREM 2 již ukrajinští vývojáři oznámili, že hru nebudou prodávat ruským fanouškům. A to bez ohledu na to, jaký postoj k válce zastávají, či ji mají zaplacenou v předstihu. Zákaz prodeje se týká dokonce i všech předobjednávek, zákazníci prý mají řešit vrácení peněz s koncovým prodejcem.

Zdroj náhledové fotografie: Scott Rodgerson / Unsplash

Total
0
Shares