Asus ZenFone 9

Asus ZenFone 9 si od Applu vypůjčí skvělou funkci. Má ji každý moderní iPhone

  • Asus v tichosti pracuje na novém telefonu
  • Smartphone nabídne špičkovou výbavu
  • Asus ZenFone 9 s funkcí poklepání na zádech

Asus v loňském roce na českém trhu uvedl dva vlajkové smartphony: ZenFone 8 a ZenFone 8 Flip. Zvláště prvně jmenovaný představoval příjemný svěží vítr v segmentu vlajkových modelů, protože se pyšní velmi kompaktními rozměry s minimem kompromisů.

Díky svojí velikosti, výbavě (procesor Snapdragon 888, až 16 GB RAM, 256 GB ROM, atd.) a celkovému vzezření se telefon dočkal velmi pozitivní kritiky nejen u odborné, ale i laické veřejnosti.

Asus ZenFone 9

Jaký však bude letošní nástupce a na co se můžeme těšit? Po delší odmlce na internet prosáklo několik informací, které stojí za pozornost. ZenFone 9 by měl mít premiéru 31. srpna. Hnacím motorem bude vlajkový procesor Snapdragon 8+ Gen 1 opět s až 16 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti.


Nepřehlédněte: Novodobý Titanic? Největší letadlo na světě na jaderný pohon s posilovnou a bazénem pojme až 5 000 cestujících


Asus ZenFone 8
Zdroj: FONETECH.CZ, ilustrační

Kapacita baterie? GadgetsNow spekuluje o hodnotě 5 000 mAh s podporou rychlého 33W nabíjení. Doufám však, že jde jen o takový ten výkřik do tmy a Asus se vytasí alespoň 67 watty. A samo sebou nebude chybět ani 6,5″ Super AMOLED se 120 hertzy.

Poklepání à la iPhone?

Namísto dvou se u letošní iterace dočkáme tří zadních fotoaparátů v následujícím složení: primární 64 Mpx s OIS a laserovým ostřením, 8Mpx teleobjektiv a 12Mpx ultra-širokoúhlý senzor.

A také se šušká, že se Asus ZenFone 9 pochlubí stejnou funkcí, kterou se pyšní každý moderní iPhone. Jde o dvojité, případně trojité poklepání na zádech telefonu, jež vyvolává nejrůznější akce. Jakého využití, případně množství přidružených funkcionalit se dočkáme v tomto případě, je však zatím nejasné.

Zdroj náhledové fotografie: Asus, tisková zpráva (ilustrační)

Total
0
Shares