Cestovatel v čase, budoucnost

Astronaut vytesaný do středověké katedrály vyvolává divoké teorie o cestování časem

  • Na katedrále ze 13. století je zobrazena postava muže ve skafandru
  • Získalo lidstvo definitivní důkaz, že lze skutečně cestovat v čase?

Katedrála ve španělské Salamance byla postavena ve 13. století a může se pochlubit řadou zdobných řezbářských prací, včetně záhadného „astronauta“ na jedné ze svých stěn. Asi není potřeba zdůrazňovat, že jeho nález přivedl záhadology a příznivce teorie o cestování časem do varu.


Nepřehlédněte: WhatsApp oznámil velkou novinku. Konec klasickým textovkám, tohle je nahradí


Záhadný muž ve skafandru

Katedrálu ve španělské Salamance tvoří dva kostely, z nichž nejstarší pochází ze 13. století, zatímco druhá novější část byla postavena až o tři století později.

Toto ohromující místo patří ve městě k nejnavštěvovanějším, a to nejen pro svou působivou historii a úchvatnou architekturu, ale také pro zvláštní úkaz – astronauta vyrytého do vnější zdi.

Návštěvníka kosmu lze vidět opřeného o vyřezané listy v kamenném skafandru, doplněném helmou a vesmírnými botami, což na internetu vzbudilo velkou pozornost.

„Astronaut v katedrále v Salamance… Toto je považováno za absolutní důkaz o cestování v čase,“ napsal jeden z uživatelů Twitteru.

Ale i když záhadný vesmírný průzkumník může některé lidi přesvědčit, že cestovat v čase je možné, ve skutečnosti existuje pro tuto řežbu jednoduché vysvětlení.

Astronaut byl do starobylé stavby vytesán až během restaurování v roce 1992, kdy se umělec Jeronimo Garcia rozhodl přidat do něj několik odkazů na 21. století, včetně astronauta.

Mezi další odkazy, kterými zamotal hlavy návštěvníků jedinečné památky, patří drak pojídající zmrzlinu, rys, býk, čáp, králík a rak. Zatímco záhadu katedrály v Salamance se podařilo snadno vyřešit, jiné zvláštnosti se objasňují mnohem složitěji.

iPhone na starém obrazu

Před nedávnem milovníci umění s ostřížíma očima spatřili na obraze starém téměř 90 let něco, co vypadá jako iPhone. Umberto Romano namaloval obraz Pan Pynchon a osídlení Springfieldu v roce 1937, tedy asi 70 let před vydáním prvního vydání chytrého telefonu společnosti Apple.

Navzdory časovému nesouladu však fanoušci trvají na tom, že v pravém dolním rohu fresky vidí muže, který si k obličeji přikládá něco, co vypadá jako moderní kus techniky, a dokonce jej volným palcem svírá v dlani, jako když projíždíte Fonetech.cz, Instagram nebo Twitter.

Mnozí se snažili uhodnout, co by předmět připomínající smartphone mohl být, přičemž někteří naznačovali, že šlo o nůž nebo zrcátko.

Romano zemřel v roce 1982, tedy dlouho předtím, než většina lidí vůbec vlastnila mobilní telefon, takže se bohužel nikdy nedozvíme, co záhadný předmět představuje.

Zdroj náhledové fotografie: TheDigitalArtist / Pixabay, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares