AI, Apple Siri

Applu vyroste hřebínek. Virtuální asistentka Siri získá nové srdce z umělé inteligence

  • Umělá inteligence Siri dostane pořádnou porci vylepšení
  • Apple prý kutí vlastní jazykový model

Siri je hlasová asistentka dostupná v rámci celého ekosystému Apple, která svému výrobci aktuálně naplňuje kvóty pro chytlavé sousloví „umělá inteligence“. Nutno ovšem dodat, že zdaleka nejméně ze všech technologických gigantů. Apple s tím chce naštěstí něco udělat, Siri se má brzy výrazně zlepšit.


Nepřehlédněte: Applu vyroste hřebínek. Siri má dostat tunu nových AI funkcí


Umělá inteligence od Applu

Umělá inteligence je trend číslo jedna, a to nejen pro uživatele, ale i pro investory. Microsoft sáhl do peněženky a koupil nadějné OpenAI s jejich DALL-E a hlavně je na trhu populární generativní chatbot ChatGPT, který vám poradí místo právníka, spočítá úkol z matematiky nebo složí báseň.

Google si vyvinul vlastní AI dle již dlouho procesovaných technologií, kterou uvedl jako Bard. Elon Musk se pro změnu na své sociální síti X pochlubil chabotem Groku. Apple, jako jediný, stále vyčkává.

Digitální asistentka Siri je extrémně pozadu, a to nejen co se týče naučených dat, ale též z hlediska užitečnosti hlediska příkazů. Umí reagovat prakticky jen na jednoduché impulsy, není o moc chytřejší než tzv. Zkratky, které si však v operačním systému iOS musí každý uživatel manuálně nastavit sám.

Siri, Apple
Zdroj: Miguel Tomás / Unsplash

Siri bude výrazně chytřejší. Ale až příští rok

Podle několika odhadů však Apple pracuje na významném zlepšení. Tipér @Tech_Reve a často citovaný Mark Gurman z agentury Bloomberg nezávisle na sobě tvrdí, že Apple vyvíjí svůj vlastní LLM, tedy rozsáhlový jazykový model podobný tomu, který využívá ChatGPT. Pozoruhodné však je, že Apple nemá v plánu využít řešení třetích stran, ale celý model buduje od základu sám.

Pokud vše půjde podle plánu, měli bychom o nové Siri 2.0 slyšet již v polovině příštího roku. Apple v červnu pořádá tradiční vývojářskou konferenci WWDC24, na které má odhalit nové operačním systémy iOS 18, macOS 15 a watchOS 11. Velmi pravděpodobně však dojde řeč také na generativní umělou inteligenci, kterou Apple dosud spíše přehlížel.

Zdroj náhledové fotografie: Omid Armin / Unsplash, zdroj: Android Authority, Gurman

Total
0
Shares