iPhone

Ohromující hack způsobí, že vám iPhone řekne jméno toho, kdo vám volá

  • Skrytá funkce v iPhonech je vážně super
  • Poradíme, jak u hovorů aktivovat hlasové oznámení 

Operační systém iOS obsahuje jednu skvělou, ale bohužel schovanou funkci, kterou si určitě zamilujete. Pokud ji zapnete, iPhone oznámí jméno toho, kdo vám právě volá.


Nepřehlédněte: Pokud vlastníte Android telefon nebo iPhone, každý den určitě děláte tuhle velkou chybu


iPhone přečte, kdo vám volá

Mít přehled o tom, kdo vám volá, se prostě hodí. Vezměte si následující situaci: připravujete v kuchyni oběd a někdo vám zavolá. Jenže iPhone nemáte v kapse u kalhot nebo na lince, ale několik metrů od sebe v obýváku.

Takže se seberete a běžíte rychle ke stolu, kde ale zjistíte, že nejde o nic důležitého a volá vám jen kamarád, který si rád povídá, a tak trochu vás občas zdržuje. Kdybyste věděli, že volá právě on, mohli jste se v klidu dál věnovat přípravě jídla a nikam se nehnat.

Součástí iOS je naštěstí skvělá funkce, pomocí které si můžete nastavit, aby vám virtuální asistentka Siri jméno kontaktu, který volá, přečetla. Aktivace funkce vůbec není složitá – stačí se držet následujícího postupu: Přejděte do Nastavení => Telefon a zvolte Oznamovat hovory.

@marlonwireless

Your iPhone tells your whose calling 😮#appletips #iphonehack #iphonetips #iostips #iostipsandtricks #calling

♬ Paris – 斌杨Remix

Užitečná vychytávka

V nastavení funkce je možnost oznamování omezit například pouze pokud jste v autě, když je telefon spojen s vozidlem přes bluetooth, nebo pouze při zapojených sluchátkách. Pokud však chcete, aby vám Siri jméno volajícího přečetla pokaždé, potvrďte volbu vždy.

Jakmile vše nastavíte a někdo vám zavolá, po chvilce vyzvánění se zvuk ztiší a Siri přečte jméno volajícího. Pokud nemáte číslo volající osoby uložené ve svých kontaktech, Siri vám nahlas přečte číslo.

Zdroj náhledové fotografie: JESHOOTS-com / Pixabay

Total
0
Shares