Apple iPhone 12 Pro

Apple způsobil revoluci! Už i Pixel 6 dorazí bez nabíječky

  • Apple vloni u iPhonu 12 odstranil nabíječku z balení
  • Posléze se k němu přidal Samsung i Nokia
  • A nyní se nechal inspirovat i Google

Pixel a Pixel 6 Pro se nám představí letos na podzim (září – listopad). U této příležitosti se dočkáme premiéry i Androidu 12 v “plné polní”. A se vzrůstajícím počtem nejrůznějších úniků, fotek a základních parametrů je nad slunce jasné, že po loňském umírněnějším Pixelu 5 Američan šlápne pořádně do pedálů a naservíruje nám poctivé vlajkové rakety (které si také nechá pořádně zaplatit).

Google Pixel 6 and Pixel 6 Pro – Specifikace

Google Pixel 6 Google Pixel 6 Pro
OS Android 12 Android 12
Displej 6,4″, Full HD+ AMOLED (90Hz) 6,71″ 2K AMOLED (120Hz)
RAM 8GB 12GB
Úložiště 128GB/256GB 128GB/256GB/512GB
Fotoaparát 50 Mpx hlavní+ 12 Mpx širokoúhlý 50 Mpx + 48 Mpx teleobjektiv+ 12 Mpx  širokoúhlý
Selfie kamera 8 Mpx 12 Mpx
Baterie 4,614 mAh 5,000 mAh
Apple iPhone 12
Apple iPhone 12: tady to začalo | foto: Apple

Apple byl pro smích, kdo se směje teď?

Když vloni přišel Apple s tím, že u nové modelové řady iPhone 12 vynechá nabíjecí adaptér, strhla se po internetu pořádná mela. Uživatelé byli logicky naštvaní, konkurenti si z něj dělali srandu a rádoby “zelenou politiku” mu nikdo nevěřil. Jablko si na paškál vzali jak Samsung, tak Xiaomi, a jak to dopadlo, je už vlastně historie.

Korejec se na nabíječku vykašlal u jarních vlajkové série Galaxy S21 a i Číňan už to také zkusil. Na vtipné shoty se pozapomnělo, náhlá touha zachránit modrou planetu byla nakonec silnější. A aby toho nebylo málo, se stejnou vervou se do toho nedávno pustila i Nokia. U té jde snad o největší paradox, protože ceny za ta “holátka” má i tak přímo nekřesťansky vysoké.


Nepřehlédněte: iPhone 13: za přelomové funkce si připlatíte (přehled)


Google Pixel 6
Google Pixel 6 na oficiální fotografii

Google: „My to chceme taky!“

Pomysleli jste si, že už stačilo? Chyba lávky! Dalším hráčem “do party” je Google, jak aktuálně informuje populární online magazín The Verge. Jeden by si řekl, že to vlastně ani moc nevadí, když vezmeme v úvahu první nástřel cen (Pixel 6 by měl startovat na cca 14 500 Kč po přepočtu, Pixel 6 Pro zhruba na 19 000 Kč bez DPH).

Jenže: a) cenovky budou nepochybně vyšší (obzlášt v ČR), b) kde chce nabíjet s vyšší rychlostí, adaptér si stejně musí přikoupit. Jinými slovy, nabíječky se kupovat i tak budou, možná v menším měřítku, ale svět nebude růžovější. Na Zemi máme kupu mnohem palčivějších problémů. Namítnete, že každý krok k lepšímu se počítá? V tomto případě to mnohem více zavání vypočítavostí než strachem z konce světa.

Total
1
Shares