Apple Watch Series 9

Apple Watch Series 9: Parádní výdrž, převratné ovládání gesty a výkonnější procesor

  • Nová generace jablečných hodinek Apple Watch Series 9 zásadní změnu designu nepřinesla
  • K dispozici je však jasnější displej a speciální gesto poklepáním, které je svým způsobem převratné
  • Také hodinky půjdou do prodeje 22. září, cena hliníkové verze startuje na 11 490 Kč

Apple se u chytrých hodinek trochu zasekl s inovacemi, přesto minimálně dvě velké novinky u letošní generace Apple Watch Series 9 zákazníkům přináší. Novinka obdržela čipset S9 SiP, narostl tedy vnitřní výkon, a bylo možné nabídnout zákazníkům zbrusu nový způsob ovládání.


Nepřehlédněte: Ve vesmíru jsme možná skutečně sami. Data z Webbova teleskopu vědce znervózněla


Apple Watch Series 9 s novým gestem

Představte si, že máte volnou jen jednu ruku a potřebujete na chytrých hodinkách odpovědět na zprávu nebo zvednout příchozí hovor. V takovém případě přijde vhod funkce poklepání, kdy stačí dvakrát poklepat ukazováčkem o palec.

Tímto gestem lze ovládat celá řada aplikací, posouvat se systémem jako pomocí otočné korunky nebo třeba posunout vyzvánějící budík.

Kromě toho Watch Series 9 nabízí opět dvě velikosti oblého displeje – 41 mm a 45 mm – a Apple vylepšoval hlavně svítivost, která narostla z 1 000 nitů vloni na letošních 2 000 nitů. Zůstává i možnost eSIM, celodenní výdrž a také klasiky, jako voděodolnost nebo systém watchOS 10.

Výrobce se také nezapomněl zmínit o tom, že hodinky Watch Series 9, stejně jako také Watch SE 3. generace a Ultra 2, jsou historicky první 100% uhlíkově neutrální produkty od Applu. Do roku 2030 chce Apple dosáhnout úplně uhlíkové neutrality u všech produktů.

Cena a dostupnost

Chytré hodinky nové generace se začínají předprodávat již dnes, na pulty obchodů dorazí s iPhony 22. září. Takto vypadají ceny Watch Series 9 na českém trhu:

  • Apple Watch Series 9, 41 mm – 11 490 Kč (hliník, Wi-Fi), 14 490 Kč (hliník, eSIM), 19 990 Kč (ocel, eSIM)
  • Apple Watch Series 9, 45 mm – 12 290 Kč (hliník, Wi-Fi), 15 290 Kč (hliník, eSIM), 21 490 Kč (ocel, eSIM)

Zdroj náhledové fotografie: Apple, zdroj: Apple

Total
0
Shares