Apple iPhone

Apple varuje: váš iPhone může poškodit rychlá jízda na motorce

  • Apple vydal důležité upozornění
  • Vibrace na motorce můžou poškodit váš iPhone

Titulek jak vystřižený z bulvárního plátku, leč nejen k vašemu údivu je pravdivý. Apple totiž před pár dny vydal dokument, ve kterém upozorňuje, že v žádném případě nedoporučuje umisťovat iPhony na motocykly s vyšší kubaturou. Silné vibrace můžou nevratně poškodit telefon.

iPhone a motorka? Průšvih!

Jmenovitě jde o všechny modely iPhone 6 a vyšší, které disponují optickou stabilizací a automatickým ostření. Kalifornský gigant (marně přemítáme, proč mu to trvalo takové roky) avizuje, že tyto komponenty jsou vysoce náchylné a vibrování motoru má negativní vliv na fotky a video. V nejhorším případě prý snímače nadobro vypoví službu.


Nepřehlédněte: Finální verze iOS 15 bude vydána s iPhonem 13


iPhone na motorce
Rychlá jízda, vítr ve vlasech a telefon na odpis | ilustrační foto

Pokud opravdu nemáte jinou možnost (např. síla zvyku), používejte pouze antivibrační držáky a úchyty! Jen dodáme, že na vlastní riziko, protože Apple vám v takovém případě reklamaci nejspíš neuzná.

Ideální je smartphone; ať už na motorku nebo moped, nepřipevňovat vůbec a spolehnout se na kapsu u kalhot, bundu nebo batoh. Ano, je to svým způsobem bizarní, tomu rozumíme, ale jde o prakticky jediný způsob, jak si během chvilky “neodpálit” telefon.

Total
0
Shares