iPad

Apple učiní nepopulární rozhodnutí. Tyto iPady nedostanou nový iPadOS 17

  • Kompatibilita tabletů Apple s iPadOS 17
  • Jakým iPadům letos skončí podpora?

Když se řekne iPadOS 17, kompatibilita je jednou z věcí, která uživatele v souvislosti s nadcházející aktualizací zajímá nejvíce. Ačkoliv si na představení operačního systému musíme ještě nějakou dobu počkat, jelikož ho Apple neukáže dřív než na WWDC v červnu, díky nejnovějšímu uniku si můžeme udělat poměrně jasnou představu o tom, na jaké tablety se dostane.


Nepřehlédněte: Lék na šedivění vlasů se možná brzy stane realitou. Lidstvu pomůže výzkum myší srsti


Na jaké iPady se iPadOS 17 dostane?

Oficiální seznam se podařilo získat zahraničnímu portálu iPhonesoft, který se v minulosti svými předpovědmi ukázal již několikrát jako velmi přesný a jeho slova lze tudíž brát vcelku vážně.

Podle francouzského technologického webu Apple s příchodem operačního systému iPadOS 17 zruší podporu 9,7palcovému a 12,9palcovému iPadu Pro první generace a iPadu páté generace.

Informace redaktorů portálu iPhoneSoft údajně pochází od člověka, který pracuje ve společnosti Apple. Pokud je tato informace pravdivá, znamená to, že následující zařízení budou kompatibilní s iPadOS 17, až bude systém na podzim vydán.

  • iPad Pro (2017 a novější)
  • iPad Air (třetí generace a novější)
  • iPad (šesté generace a novější)
  • iPad mini (pátá generace a novější)
iPad
Zdroj: Roberto Nickson / Unsplash

A co iOS 17 pro iPhony?

Pokud jde o iOS 17 a to, na kterých iPhonech bude fungovat, zatím jsme zaznamenali protichůdné zprávy. Jeden z tipérů uvedl, že aktualizaci nedostanou iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X.

To však okamžitě zpochybnil jiný insider. Podle příspěvku anonymního whistleblowera, který často působí na fóru MacRumors, budou všechny iPhony, které podporují iOS 16, podporovat iOS 17, včetně všech zařízení poháněných čipsetem A11 (tedy včetně iPhonu X a iPhonů 8/8 Plus).

Co se týče loňských systémů iOS 16 a iPadOS 16, Apple od podpory odstřihl poměrně dost zařízení, včetně iPhonu 6s, iPhonu 6s Plus, iPhonu 7, iPhonu 7 Plus, původního iPhonu SE, posledního iPodu touch, iPadu Air druhé generace a iPadu mini čtvrté generace.

Zdroj náhledové fotografie: Sanjeev Mohindra / Unsplash, zdroj: MacRumors

Total
0
Shares