Apple Watch

Apple to možná šeredně odskáče! Zákaz prodeje jeho hodinek Apple Watch visí doslova na vlásku

  • Zákaz prodeje Apple Watch je čím dál tím reálnější!
  • Prezident Joe Biden odmítl nařízení vetovat

Americká firma čelí nepříjemnému problému, v jehož důsledku může dojít k něčemu neuvěřitelnému, a to zákazu prodeje hodinek Apple Watch v USA.


Nepřehlédněte: Nejnebezpečnější virus na světě ovládl telefony v Česku. Dokáže se skrýt, aby nakonec nemilosrdně zaútočil


Apple Watch hrozí zákaz prodeje

Na konci loňského roku rozhodla americká Komise pro mezinárodní obchod (International Trade Commision – ITC) ve prospěch společnosti AliveCor, která tvrdí, že tvůrce iPhonu ukradl její technologie monitorování srdečního tepu (EKG) a ihned je implementoval do svých chytrých hodinek, což mu mělo přinést celosvětový úspěch a samozřejmě i spoustu peněz. 

Komise po přezkoumání celé věci rozhodla, že dovoz hodinek Apple Watch s funkcí EKG do Spojených států by měl být zakázán. Agentura Reuters poznamenává, že zákaz byl prozatím pozastaven do doby, než proběhne související řízení o „sporném“ patentu. Společnost Apple uvedla, že se proti verdiktu ITC odvolá k federálnímu soudu. Věc ale nemá ve svých rukou.

Apple Watch
Zdroj: fancycrave1 / Pixabay

Biden se za Apple nepostavil

The Hill píše, že američtí prezidenti obvykle rozhodnutí ITC nevetují. Bývalý prezident Obama však v roce 2013 vetoval zákaz dovozu iPhonů a iPadů poté, co ITC rozhodla, že Apple porušil patenty společnosti Samsung. Biden Applu stejnou laskavost neprokázal, přestože společnost zintenzivnila svůj lobbing.

Pokud by zákaz vešel v platnost, týkal by se hodinek Apple Watch od Series 4 až po Apple Watch Ultra. Apple se však zatím nemusí obávat. Patentový úřad Patent Trial and Appeal Board (PTAB) nedávno rozhodl, že technologie EKG společnosti AliveCor není patentovatelná, což znamená, že společnost AliveCor by musela vyhrát odvolání proti tomuto rozhodnutí, aby případný zákaz vstoupil v platnost.

Zdroj náhledové fotografie: Luke Chesser / Unsplash, zdroj: The Hill

Total
0
Shares