iPhone 14

Apple se rozhoupe a iPhone 14 dostane funkci z 12 let starého mobilu Nokia

  • Letošní iPhone 14 dostane nejlepší displej na trhu. A to není vše!
  • Apple k tomu nabídne navíc i podporu užitečné funkce Always-on

Loňská řada chytrých telefonů iPhone měla přinést převratné změny, ale nakonec se zase nic moc převratného nestalo. I když jak se to vezme. ProMotion displej je vážně skvělý, ale co naplat, funkci Always-On, kterou mají androidové telefony roky, si na něm neužijete. Změnit se to má letos na podzim. Bohužel, majitelé starších iPhonů z toho žádnou radost mít nebudou.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous okradli ruskou vojenskou rozvědku GRU, tohle se ještě nikdy nikomu nepovedlo


iPhone dostane po čertech rychlý displej

Expert Mark Gurman, redaktor Bloombergu, který se specializuje na produkty s nakousnutým jablkem ve znaku, tvrdí, že letošní modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max dorazí s vylepšeným ProMotion displejem a stanou se tak jedinými telefony v nabídce Applu, které budou podporovat režim Always-On – tedy zobrazení času a různých notifikací i na vypnuté obrazovce. Málokdo si přitom dnes vzpomene, že s touto funkcí začínala Nokia N86, která byla uvedena v roce 2009. Na první telefony s Androidem se AOD dostal až o několik let později, konkrétně v roce 2016 s příchodem Samsungu Galaxy S7.

Užitečná funkce

Letos se dočkají i příznivci Applu. V iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max bude LPTO ProMotion displej s adaptivní frekvencí 1 Hz až 120 Hz. Připomeňme, že loňské Pro modely mají displej s variabilní frekvencí 10 Hz až 120 Hz. Dle interních testů Applu byl tento frekvenční rozsah nevyhovující (čti 10Hz zobrazení spotřebovávalo stále příliš velké množství energie) a proto se funkce AOD objeví až v operačním systému iOS 16. Ten si premiéru odbude právě v nové řadě iPhone 14, která se v obchodech objeví v září nebo říjnu.

Zdroj náhledové fotografie: Howard Bouchevereau / Unsplash

Total
0
Shares