iPhone 15

Apple se konečně dotáhne na konkurenci. Který iPhone 15 dostane periskop?

  • Apple letos u svých telefonů vsadí na 48Mpx fotoaparát
  • iPhone 15 dostane periskopový fotoaparát plus 5× zoom

Ještě jsme se ani nedočkali premiéry telefonu iPhone 14, a nezávislí odborníci už spekulují, co přinese následující generace. Prý dostane vychytávku, kterou telefony s Androidem mají už nějaký ten pátek.

iPhone 15 s periskopem

Pokud mobilní svět sledujete podrobněji, periskopové fotoaparáty vám zřejmě nejsou cizí. Například Huawei je ve svých smartphonech používá už od roku 2019, kdy uvedl top model P30 Pro.

Nedlouho poté je zákazníkům nabídly také značky jako Samsung, Xiaomi nebo naposledy Vivo X80 (recenze). Příští rok se k nim s největší pravděpodobností přidá i Apple.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous se zmocnili důležité ruské továrny. Teď patří nám, vzkazují


iPhone 13 Pro a fotoaparát
ilustrační, zdroj: Storres Jay Rmx / Unsplash

Pouze pro vrcholnou verzi

Populární expert Ming-Čch‘ Kchuo se na Twitteru nechal slyšet, že je to víceméně hotová věc. Apple podle něj usilovně jednal se společností Lante Optics, jež má být hlavním dodavatelem periskopických čoček pro iPhone 15 Pro Max.

Ano čtete správně. Špičkový fotoaparát dostane jen a pouze nejvybavenější model. Kchuo jako hlavní důvod uvádí velikost zařízení, nikoliv vyčůranost výrobce. Nová kamera spotřebuje více místa, takže se jako nejvhodnější a zároveň jediný adept hodí právě výše zmíněný Pro Max.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Howard Bouchevereau / Unsplash

Total
0
Shares