iPhone 14

Apple řešil skandál, který nemá obdoby. Vyšlo najevo, že jeho inženýři zpackali procesor pro iPhone 14

  • Vývoj hardwaru pro iPhone 14 neprobíhal přesně podle plánů
  • Apple na poslední chvíli přišel na zásadní chyby v jeho návrhu
  • To firmu donutilo použít čipy z loňských „třináctek“

Přešlapy se nevyhýbají ani slavné společnosti Apple. Dokazuje to příběh, na který upozornila redakce serveru The Information a který se týká současných iPhonů 14.


Nepřehlédněte: Na Twitter se valí pohroma! Hacker ukradl miliony účtů i údaje celebrit, Muska vydírá výkupným


iPhone 14 Pro mohl být výkonný jako herní konzole

iPhony řady 14 představují v mnohých ohledech zásadní pokrok. Velkou novinkou všech nových smartphonů je možnost satelitní komunikace, která může zachránit život, když se ocitnete ve svízelné situaci. Telefony však nezarmoutí ani perfektním fotoaparátem, dynamickým výřezem (Dynamic Island) či výkonem, který zajišťuje čipová sada Apple A16 Bionic.

Podle nových informací Apple od samého začátku plánoval významné mezigenerační vylepšení u prémiových modelů iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Ty měly být výkonné jako herní konzole a nabídnout třeba techniku hardwarově akcelerovaného ray-tracingu.

Apple zasáhl na poslední chvíli, ale musel improvizovat

A skutečně, vše šlo dlouho podle plánu. Teprve až těsně před zadáním čipsetu do sériové výroby inženýři Applu přišli na to, že v návrhu GPU (grafické jednotky) je bezprecedentní chyba, která vede k vysokému energetickému odběru a tedy vysávání baterie a nadměrnému zahřívání.

Podle několika osob, které tvrdí, že mají o incidentu informace z první ruky, společnost objevila chybu v grafické jednotce skutečně až na poslední chvíli. A aby odvrátila katastrofu, musela narychlo použití a upravit GPU z čipu A15 Bionic z loňské řady iPhone 13.


Nepřehlédněte: Věčná válka iOS a Androidu nikdy neskončí. A to je vlastně dobře, profitujeme z toho všichni!


Tato událost údajně nemá v historii Applu obdoby a je příčinou toho, proč iPhone 14 Pro (Max) vykazuje jen malé zlepšení grafického výkonu ve srovnání se skokovými změnami, kterých dosáhly předchozí generace jablečných telefonů. Kvůli chybě bylo okamžitě obměněno vývojové oddělení a už příští rok ukáže, zda šlo o šťastné rozhodnutí.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Odliv mozků představuje problém

Dalším překvapením je, že slovutný Apple dlouhodobě trápí odchod klíčových lidí – těch, kteří dopomohli k tomu, že se stal lídrem v oblasti mobilních čipů. Zpráva odhaluje, že se firma potýká s odlivem mozků už od roku 2019 a během posledních několika let přišla o desítky důležitých vývojářů.

Situace je údajně natolik vážná, že zaměstnance, kteří plánují odejít, Apple motivuje prezentacemi, které ukazují, že většina start-upů neuspěje a odchod pro ně představuje riziko, které by raději neměli podstupovat.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: MacRumors

Total
0
Shares