iPhone 14 přinese pořádná vylepšení, ale Apple si za to nechá dobře zaplatit

Apple „pustí žilou“. iPhone 14 prý dostane větší paměť a rychlejší RAM

  • iPhone 14 se představí na podzim
  • Aktuálně už tušíme, jak bude vypadat
  • Nejnovější únik budí velké naděje

iPhone 14 je letošní vlajková řada od Applu, která si odbyde premiéru tradičně na podzim, s největší pravděpodobností už 13. září. De facto ihned po představení iPhonu 13 se to na internetu začalo hemžit nejrůznějšími zaručenými tipy.

A také rendery, jež proklamovaly, že v letošním roce nás čeká vylepšený design, neviditelná kamerka pod displejem, návrat Touch ID… Zkrátka a dobře, taková ta „aprílová“ klasika.


Nepřehlédněte: V Česku se přes MMS a SMS zprávy šíří zákeřný virus. Tady jsou kroky, které je třeba hned podniknout!


Nyní už na 99,99 % víme, jak budou novinky vypadat, a to částečně platí i pro výbavu. Ostatně, je toho momentálně plný Twitter. Zatímco obnovovací frekvence displejů je stále hop nebo trop (spekuluje se o o stejném modelu jako vloni nebo osazení všech telefonů 120Hz panelem), nově se objevuje informace ohledně velikosti RAM a úložiště.

iPhone 14 s rychlejší RAM

TrendForce tvrdí, že letošní iPhony budou bez výjimky se 6 GB RAM, z toho varianty Pro budou těžit z velmi rychlých pamětí, viz následující:

  • iPhone 14: 6 GB (LPDDR4X)
  • iPhone 14 Max: 6 GB (LPDDR4X)
  • iPhone 14 Pro: 6 GB (LPDDR5)
  • iPhone 14 Pro Max: 6 GB (LPDDR5)

Někteří tipéři rovněž poukazují na to, že existují indicie, jež naznačují, že Apple letos pustí pomyslnou žilou a do prodeje vyšle smartphony v základu se 256 GB ROM.

Jiní avizují, že z této změny vytěží pouze iPhony 14 Pro a 14 Pro Max. Paměťové konfigurace by tak měly být následující: iPhony 14 a 14 Max budou k mání ve variantách 6 + 128/256/512 GB, iPhony 14 Pro a 14 Pro Max se 6 + 256/512 GB, potažmo 1 TB.

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares