iPhone SE 2022

Apple přestřelil. O „oldschoolový“ iPhone SE 2022 není zájem!

  • iPhone SE 2022 měl být horkou novinkou
  • Aktuální čísla však hovoří o opaku
  • Poptávka po telefonu je prý žalostná

iPhone SE 2022 je stále aktuální kompaktní novinkou, kterou Apple s velkou parádou před časem představil. Ale že by šlo o výkřik moderních technologií? Ano i ne. Zejména optikou výkonu a konektivity nejde o přešlap.

Recyklát „na entou“ 

Má 5G, rychlý procesor A15 Bionic, 4 GB RAM, výbornou optimalizaci, a hlavně je maličký. S ohledem na xkrát recyklovaný design nemá smysl si nic nalhávat a zaobírat se nějakým poměrem displeje vůči tělu. Na výšku má 138 milimetrů a 4,7palcový IPS panel zjevně uživatelům i v roce 2022 stačí. A navíc má Touch ID, na nějž mnozí stále nedají dopustit.

Jestliže chtěl Apple oslovit konzervativní uživatele, určitě nestřílel od boku. Těch, kteří mají obstarožní iPhony 8 apod. není málo. Navíc jde o nový telefon, jenž je v rámci jablíček vůbec ten nejlevnější.

Pokud bych to vztáhl na konkurenční Android, tak jeho cena je nepochybně mimo mísu, na druhou stranu je důležité se ptát: má spokojený zákazník iOS důvod přecházet, aby ušetřil? To si nemyslím.


Nepřehlédněte: Ruský vojenský dron připomíná práci amatérských modelářů. Natáčí zrcadlovkou po babičce a ovládá se obyčejným gamepadem


iPhone SE 2022
ilustrační (Zdroj: Firmbee, Unsplash)

iPhone SE 2022 nejde na dračku

Apple se de facto ihned po premiéře nechal slyšet, že bez ohledu na kritiku si věří. Jeho odhad byl původně kolem 30 milionů kusů, které mohl teoreticky vyexpedovat do konce letošního roku. Jenže, vidle mu do toho hodila nejen stále probíhající válka na Ukrajině, ale i netěšená situace v čínském Šanghaji.

Že nálada v Applu není nijak zvlášť růžová ostatně před pár dny potvrdil i známý analytik Ming-Čch’ Kchuo. Ten potvrdil, že nejen kvůli stávající okolnostem bude muset kalifornský podnik svůj počáteční optimismus přehodnotit a měl by být rád, pokud prodá nějakých 15 – 20 milionů smartphonů iPhone SE 2022.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Apple (ilustrační)

Total
0
Shares