Apple

Apple postaví za miliardu dolarů firemní kampus v Severní Karolíně

  • V USA vyroste další firemní kampus technologické společnosti Apple
  • V příštích pěti letech firma hodlá najmout dvacet tisíc zaměstnanců

Apple potvrdil, že na investice ve Spojených státech vyčlení dalších 430 miliard dolarů, což povede k vytvoření 20 000 nových pracovních míst v průběhu příštích pěti let. V rámci své expanze plánuje společnost za více než miliardu dolarů postavit nový kampus v Severní Karolíně.


Psali jsme: Kdy bude česká Siri? Novinář Honza Březina přináší exkluzivní info!


Založení nového kampusu v Severní Karolíně

Nové sídlo by mělo zaměstnávat až 3 000 lidí z oborů strojového učení, umělé inteligence, softwarového inženýrství a dalších technologických oblastí. Nový kampus bude v pořadí druhý po Austinu v Texasu, o kterém Apple informoval v roce 2019 a aktuálně je v procesu realizace.

Apple pokračuje v rozšiřování svých týmů

Kromě toho výrobce telefonů iPhone na svém webu v obsáhlé zprávě uvedl, že zřídí fond ve výši 100 milionů dolarů na podporu škol v oblasti Raleigh-Durham v Severní Karolíně i v celém státě. Stejnou částkou přispěje firma na vybudování infrastruktury pro širokopásmový internet  a také na stavbu nových silnic a mostů.

Do roku 2026 plánuje Apple v rámci celých Spojených států vytvořit 20 000 nových pracovních míst, přičemž 5 000 lidí bude zaměstnáno v San Diegu a 3 000 lidí v Culver City v oblasti Los Angeles.

Zdroj náhledové fotografie: Laurenz Heymann / Unsplash

Total
4
Shares