Apple iPhone

Apple opět vymetá sklady! iPhone SE v příštím roce bude jen recyklátem iPhonu XR

  • iPhone SE 2022 měl být horkou novinkou
  • Aktuální čísla však hovoří o opaku
  • iPhone SE 2023 může dopadnout stejně

iPhone SE 2022, výkonný, maličký, kompaktní retro-prcek měl být velmi žádaným telefonem. Má 5G, rychlý procesor A15 Bionic, 4 GB RAM, výbornou optimalizaci, a hlavně je maličký. S ohledem na xkrát recyklovaný design nemá smysl si nic nalhávat a zaobírat se nějakým poměrem displeje vůči tělu.

Recyklát „na entou“ 

Na výšku 138 milimetrů a 4,7palcový IPS panel zjevně uživatelům i v roce 2022 stačí. A navíc má Touch ID, na nějž mnozí stále nedají dopustit.


Nepřehlédněte: Na skládce leží počítačový disk s bitcoiny za čtyři miliardy. Smetiště pomůže prohledat umělá inteligence


Apple iPhone 14
Ilustrační / Zdroj: Jeremy Beznager, Unsplash

Jestliže chtěl Apple oslovit konzervativní uživatele, určitě nestřílel od boku. Těch, kteří mají obstarožní iPhony 8 apod. není málo. Navíc jde o nový telefon, jenž je v rámci jablíček vůbec ten nejlevnější.

Pokud bych to vztáhl na konkurenční Android, tak jeho cena je nepochybně mimo mísu, na druhou stranu je důležité se ptát: má spokojený zákazník iOS důvod přecházet, aby ušetřil? To si nemyslím.

iPhone SE 2023

Původní odhady hovořily přibližně 30 milionech prodaných kusů, leč aktuálně to vypadá, že Apple bude rád za 15 nebo 20 milionů. To je cca o jednu třetinu až polovinu méně.

To však nic nemění na tom, že v příštím roce americký brand údajně plánuje nástupce, informuje PhoneArena. A s jistou nadsázkou se dá říci, že “jablko” opět zkusí, co jeho uživatelé snesou.


Nenechte si ujít: Zakažte levné čínské mobily, bouří se výrobci v Indii. „Máme volný trh,“ vzkazuje vláda


Zaprvé, nový iPhone SE (2023) bude větší. AppleTrack na Twitteru uvádí, že úhlopříčka displeje poskočí na 6,1 palců. Samou sebou, že změny dozná design.

Nemáme však čekat zázraky, máme zapomenout na veškeré koncepty plné bezrámečkových iPhonů apod. Novinka bude prostě a jednoduše jen převlečený iPhone XR. A aby toho nebylo málo, prý dostane pouze jeden hlavní fotoaparát.

Zdroj náhledové fotografie: Ilustrační / Firmbee, Unsplash

Total
0
Shares