iPad, iPadOS

Apple odstaví iPady na vedlejší kolej. Důležitou aktualizaci dostanou až měsíc po iPhonech

  • Nový operační systém pro iPady se opozdí
  • iPadOS 16 stále obsahuje velké množství chyb

Od chvíle, kdy Apple vytvořil samostatný iPadOS, vycházely aktualizace pro tablety a iPhony současně, tedy ve stejný den. To se ale může již za měsíc změnit. Americký technologický gigant totiž podle všeho plánuje odložit vydání iPadOS 16 zhruba o měsíc oproti vydání iOS 16. Nový systém pro telefony by měl dorazit v září, zatímco iPadOS 16 se má objevit až v říjnu, tvrdí technologičtí zasvěcenci.


Nepřehlédněte: NASA objevila na Marsu záhadné špagety. Nevysvětlitelný vesmírný objekt ale není dílem mimozemšťanů


Apple změní zavedený  pořádek

Důvodem zpoždění je vývoj funkce Stage Manager, která bude jednou z velkých novinek iPadOS 16 a multitasking na tabletech posune na vyšší úroveň. Během testovací fáze nového softwaru byl Stage Manager nicméně některými vývojáři kritizován za to, že je plný chyb a matoucí, a navíc není kompatibilní s většinou iPadů.

Dobrou zprávou je, že vydání iPadOS 16 se objeví přibližně ve stejnou dobu, kdy budou představeny nové iPady, čili někdy v průběhu října. Proslýchá se, že se objeví iPad Pro s čipem M2 a iPad v základní řadě tabletů s portem USB-C.

iPadOS 16 ještě potřebuje poladit

Apple již v minulosti uvedl, že některé funkce plánované pro iOS 16 a iPadOS 16 se neobjeví v prvotních verzích určených pro veřejnost. Takže se buď iPadOS 16 jako celek opozdí, nebo zpočátku dorazí bez Stage Manageru, který bude do systému implementován v některé další aktualizaci. Nechme se překvapit.

Zdroj náhledové fotografie: Miguel Tomás / Unsplash, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares