iPhone 14

Apple má trable: Vývoj systému iOS 18 pro nový iPhone 16 je ohrožen. Co se děje?

  • iOS 17 a trápí větší než malé množství problémů
  • Softwarový tým v Applu proto rozhodl o pozastavení práce na iOS 18

Podle informací agentury Bloomberg aktuálně americký Apple řeší nečekané potíže s vývojem výročních aktualizací iOS 18 a macOS 15. Ve svém klasickém shrnutí se o tom zmínil expertní analytik ohledně společnosti Apple, Mark Gurman.


Nepřehlédněte: iOS 18 pomalu klepe na dveře. Apple s příchodem řady novinek odstřihne několik telefonů


iOS 18 v problémech?

Podle jeho informací vedla k rozhodnutí odložit vývoj potřeba odstranit stávající chyby v softwarech současné generace. Apple evidentně vnímá, že současný stav systémů iOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10 a dalších není ideální a chce s tím něco dělat.

Dočasně by se tak měla zastavit práce na příští generaci operačních systémů a hlavní pracovní „fokus“ by měl být kladen na vyřešení stávajících chyb. Dokonce dle všeho toto rozhodnutí měl učinit sám Craigh Federighi, který v Applu zodpovídá za softwarovou divizi a je často k vidění na tiskových konferencích u příležitosti uvádění nových produktů na trh.

Interní zdroj z Applu, kterého Gurman cituje, tvrdí, že tým softwarových inženýrů společnosti pod vedením Federighiho objevil znepokojivý počet chyb, které při interním testování byly přehlédnuty.

iPhone 15
Zdroj: Apple

Vše vyjde na WWDC24

Gurman v jednom ze svých následných příspěvků na síti X upozorňoval, že finální stav aktualizací pro příští rok by tímto krokem neměl být ohrožen a že do vývoje se softwarové týmy pustí hned příští týden, v nejhorším případě týden následující.

Velká aktualizace iOS 18 by měla být představena v červnu příštího roku na tiskové konferenci WWDC24, kterou Apple každoročně pořádá pro vývojáře. Kromě iOS bude k vidění i iPadOS 18, watchOS 11, tvOS 18 nebo macOS 15 se zatím nespecifikovaným názvem.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: Bloomberg

Total
0
Shares