iPhone 14

Apple má Číny plné zuby. Výrobu nového iPhonu 14 přesouváme do Indie, ohlásila firma

  • Apple rozšiřuje výrobu v Indii
  • Poprvé zde začíná vyrábět iPhony

Společnost Apple pomalu a jistě prchá z Číny. Už dříve rozšířila výrobu svých populárních produktů včetně chytrých telefonů do Vietnamu a nyní hlásí zrychlený přesun produkce do Indie. Ukazuje se, že firma stále hledá alternativní lokality kvůli napětí mezi velmocemi.


Nepřehlédněte: Po iPhonech 14 Pro se jen zaprášilo, v Česku jsou beznadějně vyprodané. Další zájemci si musí počkat do listopadu


Apple utíká z Číny

Současná obchodní válka mezi USA a Čínou není jen záležitostí společnosti Huawei, která je jí značně ovlivněná. Dopadá i na další výrobce, a tak se Apple snaží více diverzifikovat svou výrobu elektroniky do více zemí. Nové iPhony jsou tak v první vlně vůbec poprvé vyráběny v Indii.

„Nová řada iPhone 14 přináší převratné nové technologie a důležité bezpečnostní funkce. Jsme nadšeni, že budeme iPhone 14 vyrábět v Indii,“ uvedli zástupci Applu v e-mailovém sdělení.

Analytici z agentury J.P.Morgan očekávají, že firma od konce letošního roku přesune do Indie, což je (po Číně) druhý největší trh s chytrými telefony na světě, asi pět procent výroby iPhonu 14. Do roku 2025 by Apple v Indii mohl vyrábět asi čtvrtinu iPhonů.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Uvažujete o novém iPhonu?

Nové iPhony 14 jsou v současné době nedostatkovým zbožím. Kdo si neudělal předobjednávku ještě před oficiálním startem prodeje, má několik nadcházejících týdnů smůlu. Prodejci v tuzemsku i zahraničí hlásí beznadějně vyprodáno.

Ve většině obchodů se po novinkách doslova zaprášilo a výhled nevypadá vůbec optimisticky. Z oficiálních stránek Applu se totiž případní zájemci dozví, že při současném objednání budou přístroje doručeny až na přelomu října a listopadu. Platí to jak pro iPhone 14 Pro, tak pro větší iPhone 14 Pro Max. Stejné informace je možné vyčíst také z tuzemských e-shopů.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Reuters, 9to5mac

Total
0
Shares