iPhone

Apple letos dožene konkurenci. Jaký iPhone nabídne fotografie bez ztráty detailů?

  • iPhone 15 Pro Max prý dostane vymodlený fotoaparát
  • Kvalitou zoomu se vyrovná konkurenci s Androidem

Do premiéry iPhonů 15 zbývá ještě zhruba pět měsíců. Celá řada vyjde pravděpodobně v září letošního roku a nabídne mnoho změn a novinek. V praxi však už Apple musí finišovat poslední detaily, protože zhruba v červnu musí zahájit výrobu. I proto se objevují stále detailnější informace, co budou novinky umět a jak budou vypadat.


Nepřehlédněte: Neuvěřitelné, co Číňané dokázali: Zapnuli umělé Slunce, které je pětkrát


iPhone dostane periskop

Největší pozornost na sebe strhává prémiový a největší model iPhone 15 Pro Max. Podle zasvěcených insiderů se Apple snaží udělat z tohoto smartphonu jeden z nejlepších možných telefonů s fotoaparátem tím, že do něj integruje velmi výkonný periskopový objektiv.

Není to poprvé, co slyšíme podrobnosti o vylepšeném optickém zoomu u řady iPhone 15. Nejnovější zpráva je však zajímavá tím, že zmiňuje konkrétní schopnosti periskopového snímače.

Pokud se vše potvrdí, nový iPhone 15 Pro Max nabídne 6× optický (bezztrátový) zoom a přiblíží se tak vlajkovým telefonům s operačním systémem Android. Připomeňme, že dosavadním maximem u iPhonů je trojnásobný optický zoom.

iPhone 14 Pro
Zdroj: FONETECH.CZ

Nový konektor a dotykový tlačítka

Z dalších připravovaných novinek nesmíme zapomenout zmínit nová dotyková boční tlačítka s haptickou odezvou, nový systémový konektor (místo tradičního Lightningu vybaví Apple novinky USB-C konektorem), zaoblenější hrany a především titanový postranní rámeček.

Premiéru iPhonů 15 můžeme očekávat v tradičním termínu na začátku září, začátek prodeje by pak měl následovat v průběhu měsíce. To jsou tradiční termíny Applu a jelikož letos by to neměla narušit nějaká pandemie nebo zásadní nedostatek dílů, tak zbývá do premiéry zhruba pět měsíců.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Gizchina

Total
0
Shares