iPhone SE 2022

Nový maličký iPhone se prý bude prodávat jako rohlíky. Souhlasíte?

  • iPhone SE si odbyl premiéru před týdnem
  • Láká na malé rozměry a zajímavou cenu
  • Navzdory obstarožnímu vzhledu to bude hit

iPhone SE (2022) je sice horkou novinkou, kterou Apple s velkou parádou představil před týdnem, ale že by šlo o výkřik moderních technologií? Jak se to vezme. Stran výkonu, konektivity a další výbavu mu není moc co vytknout.

Jako Jekyll & Hyde

Má 5G, rychlý procesor A15 Bionic, 4 GB RAM, slušnou optimalizaci, a hlavně je maličký. S ohledem na obstarožní design nemá smysl mávat do vzduchu rukama a zaobírat se nějakým poměrem displeje vůči tělu. Na výšku má 138 milimetrů a ten 4,7palcový IPS panel zjevně některým uživatelům i v roce 2022 naprosto stačí.

Navíc má Touch ID, nestojí (na poměry Applu) ranec a zvláště pro konzervativní majitele už notně výběhových iPhonů 8 apod. může představovat přímo vítanou změnu. Pokud jste na opačné straně barikády a spoléháte na Android, nejspíš vám tahle teze nedává moc smysl, ale pakliže preferujete jablíčko, asi to má něco do sebe.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous napadli web ruské jaderné společnosti Rosatom. Data už nahráli na internet


Apple iPhone SE (2022)
ilustrační (Zdroj: Apple)

Maličký iPhone

Jak informuje Gizmochina, stejný pohled nabízí i populární analytik Amit Daryanani. Ten vyzdvihuje právě výše zmíněné klady i zápory, tj. cena, velikost, 5G, slušný výkon vs. archaický design, jeden fotoaparát nebo asi ne úplně ideální výdrž. Přesto to jako celek může na potenciální zákazníky zafungovat.

Expert se dokonce domnívá, že se nový iPhone SE bude prodávat jako rohlíky. Jeho skromný odhad činí až 35 milionů kusů, jež by Apple mohl vyexpedovat ještě letos. Utopie nebo trefa do černého, co myslíte?

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva společnosti Apple (ilustrační)

Total
36
Shares