iPhone 15

Apple ukáže konkurenci záda! iPhone 15 Pro dostane přelomový procesor i fotoaparát

  • Apple letos u svých telefonů vsadí na 48Mpx fotoaparát
  • iPhone 15 Pro dostane periskopový fotoaparát plus 5× zoom
  • A také se šušká, že procesor A17 Bionic bude postaven na 3nm litografii

Ještě jsme se stále v čekání na premiéru letošní modelové řady iPhone 14, a přesto už nezávislí odborníci spekulují, co přinese následující generace. Prý dostane vychytávku, kterou telefony s Androidem mají už nějaký ten pátek.

iPhone 15 s periskopem

Pokud mobilní svět sledujete podrobněji, periskopové fotoaparáty vám zřejmě nejsou cizí. Například Huawei je ve svých smartphonech používá už od roku 2019, kdy uvedl top model P30 Pro.

Nedlouho poté je zákazníkům nabídly také značky jako Samsung, Xiaomi nebo naposledy Vivo X80 (recenze). Příští rok se k nim s největší pravděpodobností přidá i Apple.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous se zmocnili důležité ruské továrny. Teď patří nám, vzkazují


iPhone 13 Pro a fotoaparát
Ilustrační / Zdroj: Storres Jay Rmx, Unsplash

Pouze pro vrcholnou verzi

Populární expert Ming-Čch‘ Kchuo se v červenci na Twitteru nechal slyšet, že je to víceméně hotová věc. Apple podle něj usilovně jednal se společností Lante Optics, jež má být hlavním dodavatelem periskopických čoček pro iPhone 15 Pro (Max).

Ano čtete správně. Špičkový fotoaparát dostane jen a pouze nejvybavenější model. Kchuo jako hlavní důvod uvádí velikost zařízení, nikoliv vyčůranost výrobce. Nová kamera spotřebuje více místa, takže se jako nejvhodnější a zároveň jediný adept hodí právě výše zmíněný Pro Max.

3nm Apple A17 Bionic

Ani Qualcomm, ani Samsung, pouze TSMC. Takový je podle PhoneArena scénář nasazení procesorů postavených na 3nm litografii v roce 2023. Tedy za předpokladu, že vše půjde tak, jak má.

A když si vezmete, kdo je největším zákazníkem tchajwanského výrobce (napovím: Apple), je nad slunce jasné, že pokud nějaký telefon nabídne čipset nejnovější generace, bude to s velkou pravděpodobností právě iPhone 15 Pro.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Howard Bouchevereau / Unsplash

Total
0
Shares