iPhone 14

Prodeje telefonu Apple iPhone 14 Plus jsou zatím katastrofální. Cena je problém

  • Letošní řada iPhone 14 jde v Česku do prodeje
  • Opět to vypadá na trefu do černého, avšak s jedním „ale“
  • iPhone 14 Plus je slovy experta jeden velký průšvih

Apple před pár dny představil letošní modelovou řadu iPhone 14, kterou reprezentují čtyři varianty: základní, větší Plus a pak vlajkové mutace 14 Pro a Pro Max.

Malé telefony netáhnou

Z prvních dostupných rešerší vyplývá, že zatímco vrcholné verze jdou doslova na dračku (cca 85 % zákazníků), klasikou v tento okamžik kupuje přibližně 10 %, tak zbylých pět připadá na iPhone 14 Plus.

A to není žádná sláva. Zdá se, že historie se opakuje. Vloni si podobně vedl kompaktní, cenově dostupnější iPhone 13 Mini. V první fázi prodejů se pohyboval na nějakých 5, 6 % z celkových tržeb, nicméně postupně se propadl až na 3 %.


Nepřehlédněte: Slavný tvůrce humanoidní robotky varuje: Stroje nám budou vládnout, člověka nahradí


To byl de facto hlavní a zároveň jediný důvod, proč Apple tento povedený kompakt odpískal. Přitom byl suverénně nejlevnější. I přesto se ale ukázalo, že prťavé smartphony nejspíš zákazníky míjí.

Velký iPhone 14 jakbysmet

Letos na to šli Cupertinští obráceně. Zbavili se přítěže a s osvědčeným trojlístkem uvedli iPhone 14 Plus, který prý představuje levnější ekvivalent vybavenějšího iPhonu 14 Pro Max.

Na první pohled je logika jasně daná: základní model vs. Pro a pluskový vs. Pro Max. Potíž je v tom, že i kdyby na tento krok zájemci kývli, cenovka, jež atakuje 30 tisíc korun, na ně působí jako rudý hadr na býka, tvrdí uznávaný analytik Ming-Čch’ Kchuo.

Zdroj náhledové fotografie: Victor Calvarho / Unsplash

Total
0
Shares