iPhone 13 Pro

Apple iPhone 13: prodejní hit může náhle zabrzdit Covid

  • iPhone 13 je aktuální modelová řada
  • Apple letos očekává rekordní prodeje
  • Přesto se to neobejde bez komplikací

„Kvůli aktuálnímu nedostatku čipů…“ Právě touto větou začínal náš předchozí článek na téma iPhone 13. V něm jsme vás informovali, že situace na polovodičovém trhu není vůbec dobrá, což samozřejmě platí i pro další strategická odvětví. Důsledky pandemické katastrofy jménem Covid-19 si ještě dlouho budou vybírat svoji daň.

Nová řada je bestseller

A daleko ke spokojenosti má samozřejmě i Apple. Mezery v dodavatelském řetězci mu momentálně zadělávají na docela velký problém, na který poukazuje PhoneArena. Server v hodně zhuštěném formátu rozebral nedávné smělé plány americké značky prodat do konce roku 100 milionů nových iPhonů.


Nepřehlédněte: iPhone SE 3 je v plánu. Design vás ale zvedne z gauče


Apple CEO Tim Cook
Modlitby nejspíš nepomůžou, Time | foto: Forbes

iPhone 13 se špatně shání

Kvůli tomu “jabko” dokonce omezilo výrobu starších modelů. Jenže, jak před pár dny informoval Bloomberg, škrty už pocítil i iPhone 13. V tomto případě však nešlo o záměr Applu. Prostě a jednoduše nejsou komponenty.

To se může samozřejmě podepsat i na tržbách, které měly být letos opravdu rekordní. Predikce z Wall Streetu vyčíslily jejich výši na 120 miliard dolarů a až 7% meziroční nárůst (odhad pro 4. čtvrtletí 2021).

Total
22
Shares