iPhone

Apple hodí Evropu přes palubu. Umělou inteligenci pro nás neplánuje

  • Funkce Apple Intelligence nebudou pro Evropu.
  • Apple to oznámil oficiálně, s vývojem nespěchá.
  • Bojí se klacků, které mu mohou házet pod nohy regulátoři.

Soubor funkcí a vychytávek Apple Intelligence patří k tomu hlavnímu, co americký výrobce představil na konferenci WWDC zkraje června. Jak to ale vypadá, uživatelé by se měli držet při zemi, zejména ti evropští. Funkce totiž budou uvolňovány postupně – a pro zákazníky v zemích EU nejspíš v blízké době vůbec dostupné nebudou.


Nepřehlédněte: Apple pracuje na revolučním notebooku. Jeho displej bude měnit velikost a nahradí i klávesnici


Apple Intelligence – ne pro Evropu

Podle slov Marka Gurmana, předního analytika agentury Bloomberg, firma vůbec neplánuje uvést funkce Apple Intelligence pro zákazníky v zemích EU. Co víc, smůlu budou mít Evropané také v případě několika dalších funkcí, které nemají s AI pranic společného: například zrcadlení iPhonu na displej Macu nebo rozšířené sdílení obrazovky na iPhonu a iPadu.

To hlavní mrzení však nastává u absence Apple Intelligence. Apple k tomu měl říct:

„Před dvěma týdny Apple představil stovky nových funkcí, které s radostí přinášíme uživatelům po celém světě. Máme velkou motivaci zpřístupnit tyto technologie všem uživatelům. Vzhledem k nejistotě v oblasti regulace, kterou přináší zákon o digitálních trzích (DMA), se však domníváme, že tři z těchto funkcí – zrcadlení iPhonu, vylepšení sdílení obrazovky SharePlay a Apple Intelligence – nebudeme moci letos zavést pro uživatele v EU.“

iPhone 15
Zdroj: Apple

Apple se bojí Evropské unie

Na vině tak opět může být potenciálně problematické přijetí kvůli regulátorům v Evropské unii, kteří Applu již několikrát zavařili. Například když byl Apple nucen přejít u iPhonů na konektor USB-C, anebo když byl nucen umožnit zákazníkům v EU stahovat aplikace nejen z App Storu, ale i z dalších obchodů s aplikacemi všude po internetu.

Tak či onak, funkce Apple Intelligence zatím nebyly uvolněny v beta verzi ani pro mimo-evropské trhy. Apple s vydáním plnohodnotnější beta verze počítá až v průběhu léta, zatím budou funkce dostupné omezeně pouze po přepnutí telefonu do jazyka americká angličtina. Ostré vydání iOS/iPadOS 18 a macOS 15 je v plánu v září, s vydáním nových iPhonů 16.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Apple Insider

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..