Apple iPhone

Apple dostal další facku! USB-C bude povinné i ve Spojených státech

  • Už za dva roky přijde změna
  • USB-C bude v Evropě i USA povinné
  • Podřídit se musí i americký Apple

Dost se kolem toho mluvilo a ve výsledku vše zůstalo prakticky při starém. Evropská unie sice až doposud razila cestu jednotného konektoru, avšak Apple až doteď dělal mrtvého brouka a tvářil se, že se ho to vůbec netýká.

Evropa má jasno

Upřímně? Není se čemu divit. Chybělo totiž patřičné legislativní zázemí a kalifornský podnik rozhodně nepůsobil, že na novou změnu spěchá.

Buď, jak buď, realita je následující: EU konečně dosáhla konsensu a schválila zákon, který vzejde v účinnost na podzim 2024. Ten ukládá výrobcům mobilních telefonů a další elektroniky používat pouze USB-C, informuje Android Authority.

„Jednotné nabíjení se v Evropě skutečně stane realitou! Spotřebitelé se již záhy zbaví otravné frustrace plynoucí z toho, že se jim doma hromadí různé typy nabíječek a kabelů. Už brzy bude všechno jinak.“

— Alex Agius Saliba, poslanec Evropského parlamentu


Nepřehlédněte: Kladivo na rakovinu?! Vůbec poprvé zcela úspěšně zabrala léčba nanoroboty


Nabíječka xiaomi
ilustrační, zdroj: Rebecca Aldama, Unsplash

Apple nemá na výběr

Argumentace, že to nakonec odnesou uživatelé (skrz příslušenství) je sice pravdivá, ale nakonec Applu stejně nic jiného nezbyde. A aby toho nebylo málo, naprosto stejný scénář se rýsuje i v USA.

Jak informuje oblíbený technologický server 9to5Mac, američtí senátoři už taky burcují na poplach a jako hlásná trouba potvrzují USB-C bez výjimek.

Zbytek zdůvodnění je stejný jako v Evropě, tj. frustrace zákazníků, zbytečná roztříštěnost atd. Apple se momentálně táže, jestli je rok 2024 závazný, pokud ano, další iPhone už stoprocentně dorazí s novým konektorem.

Zdroj náhledové fotografie: The Registri, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares