Apple

Apple dál snižuje závislost na Číně, odejít však nemůže „nikdy“

  • Apple kvůli Číně diverzifikuje výrobu
  • Úplný odchod z trhu je zatím nereálný

Už letos na jaře se napříč technologickým spektrem hojně řešilo, že Apple i nadále „bojuje“ za vlastní nezávislost na čínském dodavatelském řetězci. Touto optikou v posledních letech významně posílil svůj vliv v Indii, na stole má i expanzi do Vietnamu.

Apple vs. Čína

Kvůli geopolitickým půtkám mezi Čínou a USA kalifornský gigant není jedinou firmou, jež pod tíhou okolností musí přistoupit k diverzifikaci výroby, přesto patří mezi ty nejvýznamnější.

Dalším argumentem, proč soustředit své zdroje všemi směry, je týdny trvající neutěšená situace v Šanghaji, která Apple stojí peníze a v rámci distribuce přináší celou řadu problémů.


Nepřehlédněte: Vědec tvrdí, že vyřešil záhadu bermudského trojúhelníku. Důvod zmizení letadel a lodí neuhádnete


iPhone
ilustrační (Omar Al Ghosson, Unsplash)

Jak informuje server PhoneArena, nabízí se hypotéza odejít z Číny úplně. Experti však poukazují na to, že za současné konstelace je to nejen nereálné (ať už se v médiích objevuje cokoliv), ale naprosto zcestné.

Odchod? Spíš nikdy

Vezmeme-li v úvahu, že drtivá většina produktů s logem nakousnutého jablka je vyrobena právě v Číně (přibližně 90 %), je úplný odchod, byť v horizontu deseti let, spíše sci-fi.

Dokonce i sám Tim Cook, CEO americké společnosti, prohlásil, že Apple je globální značkou, a proto vyrábí „všude“. Nicméně zároveň potvrdil, že nadále pokračují v optimalizaci dodavatelských řetězců.

Zdroj náhledové fotografie: Laurenz Heymann, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares