Huawei AppGallery

AppGallery od Huawei registruje 530 milionů aktivních uživatelů

  • Obchodu Huawei se dále daří
  • Výrobce nyní hlásí 530 milionů aktivních uživatelů
  • Počet instalací loni dosáhl 384 miliard

Obchod s aplikacemi AppGallery se na chytrých telefonech Huawei těší velké popularitě. Už dříve se stal třetím největším na světě. Nyní se čínský výrobce pochlubil dalšími statistikami, aby dokázal, že ve svém úsilí nepolevuje.

Klíčovou metrikou pro rozvoj AppGallery je nejen počet aplikací, ale také počet instalací. Ten za uplynulý rok 2020 dosáhl neuvěřitelného čísla 384 miliard, jedná se tak o výrazný 83% meziroční nárůst.


Psali jsme: Masakr cen u Huawei. Jeho chytré hodinky nikdy nebyly levnější


Huawei vývojáře podporuje

Dle aktuálních statistik je v obchodě zaregistrováno přes 2,3 milionu registrovaných vývojářů. Meziročně tedy došlo k 77procentnímu nárůstu –  je vidět, že tvůrci na motivaci Huawei slyší.

Co se týče měsíčního počtu aktivních uživatelů, tak ten se nyní pohybuje na úrovni 530 milionů. Vloni na podzim mělo AppGallery „pouze“ 460 milionů měsíčních návštěvníků.

mBank je v AppGallery
mBank je v AppGallery | foto: vlastní

Uživatelé potřebují maximálně stovku aplikací

V AppGallery čile publikují své výtvory také čeští vývojáři. Nejnovějším přírůstek je například nová verze bankovní aplikace mBank. Mezi nejstahovanější appky patří CZC.cz, Kupi.cz, FlashScore – livescore, doNET.TV, Seznam.cz, Klara Weather, CSFD.cz nebo Novinky.cz

Už dříve Huawei zrealizoval interní průzkum, který zjišťoval, kolik aplikací uživatelé běžně využívají. Výsledkem bylo, že běžnému uživateli stačí 80 (v evropských zemích) až 100 aplikací (Čína a Japonsko) a mnoho z nich je již předinstalováno na smartphonech od výrobců.

Total
1
Shares