Windows 12

Kdepak Anonymous! Nově proti Rusku tvrdě zasáhl i Microsoft, s Windows je konec

 • Anonymous nejsou jediní, kdo Rusku zatápí
 • Nově o sobě dává hlasitě vědět i Microsoft

Microsoft de facto ihned po zahájení okupace Ukrajiny oznámil, že až do odvolání pozastavuje prodej veškerých nových produktů a služeb na ruském trhu. Americký gigant se tak poměrně bryskně připojil k velkým západním značkám jako Apple, Nike nebo Dell.

Mimo samotný prodej se útlum dotkl i dalších aspektů podnikání, jak v březnu uvedl Brad Smith, prezident a hlavní právní ředitel společnosti, ve svém oficiálním stanovisku.


Nepřehlédněte: Ruský malware útočí na telelefony s Androidem! Ujistěte se, že vás nešpehuje a nesbírá vaše data


Microsoft zvyšuje otáčky

A jak se zdá, Microsoft se rozhodl, že přitvrdí. Jak uvedlo několik zahraničních zdrojů včetně těch domácích např. na Twitteru, Rusové si už; ať už je důvod jakýkoliv, oficiální cestou Windows 10 nebo Windows 11 nestáhnou.

Koneckonců, informuje o tom i ruské zastoupení populárního serveru Cnews.ru. A jedním dechem dodává, že pakliže chtějí uživatelé operační systémy i přidružené služby stáhnout, nesmí používat ruskou IP adresu.

Další web vpnMentor.com přímo demonstruje, jak toho dosáhnout s použitím VPN nastiňuje, které programy/aplikace jsou k tomu nejlepší. Tzn. že pakliže chce Microsoft opravdu tnout do živého, bude muset být ještě razantnější.

Zdroj náhledové fotografie: Windows, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
5 komentářů
 1. Woow zakazal ruske ip. … Ten jim to nandal takze kdys nekdo pouzije jinou ip stahne a nahraje na ruske stranky i z crackem tak mu vlastne diky valce a blokaci nic nehrozi.

  Nemel by tedy clanek znit microsoft oficialne podporuje nelegalni stazeni windows pro vsechny v rusku zatimco zapadni zeme musi platit!?

 2. “Nově proti Rusku tvrdě zasáhl i Microsoft”
  Už jsem myslel, že Malý&měkký vydal Wirous 12.
  Tak to bude tak, jak píše Spekoun, a také že Rusáci rychleji přejdou na nějaký solidní OS.
  Malý&měkký zasáhl sám sebe.

 3. super, ať si Rusáci udělají vlastní OS. Skončí na osmičkách, mnoho zařízení, celý internet věcí se neustále aktualizuje. Budou snadnější terč pro všechen bordel na internetu i proti cíleným útokům. A nemluvě o tom, že každý neumí nastavit VPNku, stáhnout si ISO, to nainstalovat a cracknout….

  1. Co je na tom super? Obejít to dokážu i já a to mi do důchodu chybí pár let. Jediné co dokázali je, že přijdou o hromadu peněz…

 4. to nieje trest len symbolicka fraska windows si vedia stiahnut z ineho zdroja. MS sa pripravil o zarobok nic ine

Comments are closed.