Malware

Anonymous: kvůli Ukrajině začala největší mobilizace hackerů v dějinách lidstva

  • Anonymous retweetují novou zprávu
  • Ukrajina svolává hackery z celého světa
  • Dochází k ojedinělé mobilizaci 

Jak jistě víte, situace na Ukrajině je zoufalá, zdlouhavá a bezprecedentně tíživá. Kvůli okupaci se tato hybridní válka naplno přesunula i do kyberprostoru. Kyjev v už samotném počátku, de facto ihned po vpádu ruských vojsk, volal po každé volné ruce, která může pomoc s ochranou internetu, citlivých dat a informací.

Pilní Anonymous

Postupně se tak začala formovat zvláštní frakce, která měla za úkol zamezit dezinformacím, fake news a bezprostředně reagovat na ruské (i čínské) pokusy hacknout ukrajinskou digitální infrastrukturu.

Spolu s tím se do této iniciativy zapojili i Anonymous. Ti na Putinovu garnituru soustavně útočí už od samého počátku války: vyřazují důležité sítě, napadají ruské bezpečnostní systémy, z možných drobků dávají dohromady cestičky, aby ruskému obyvatelstvu ukázali odvrácenou tvář toho, co se na Ukrajině ve skutečnosti děje.


Nepřehlédněte: Putinova sázka na kryptoměny: zvažuje, že za plyn bude brát bitcoiny


Anonymous
ilustrační (Zdroj: Warren Wong, Unsplash)

Každá volná ruka

Anonymous na svém twitterovém účtu neinformují pouze o vlastních úspěších, ale často fungují jako spolehlivý prostředník ohledně všeho, co se v souvislosti s konfliktem ve světě šustne. Nově zveřejnili článek z webu dw.com. Ten sumarizuje některé dílčí aspekty toho, proč se děje, co se děje.

V současnosti totiž Ukrajinu chrání tisíce hackerů (přesný počet však není znám). Používají různé prostředky počínaje hromadnými DDoS útoky a konče sofistikovanou infiltrací do ruských sítí. A jak server potvrzuje, v mnoha případech jde o programátory a experty v oblasti IT, kteří si ke své práci vzali dobrovolně tohle břemeno jako vedlejšák. Klobouk dolů.

Zdroj náhledové fotografie: Bermix Studio, Unsplash (ilustrační)

Total
8
Shares