Samsung

S Androidem 13 Samsung přejde na aktualizace zařízení na pozadí. Respektive bude muset

  • Android 13 je aktuální iterací mobilního OS
  • Aktualizace na pozadí Google používá už několik let
  • Samsung se tomu dosud vyhýbá jako čert kříži

Pro ty z vás, kteří jsou do mobilních telefonů, jak se říká, o něco více kovaní, nejspíš fungování Google Seamless Update nemusím vysvětlovat. A pro ty z váš, kteří se o problematiku nezajímáte nebo jí nerozumíte jen menší opáčko.

Zatím je to nepovinné

V kostce jde o využívání dvou A/B oddílů vytvořených v úložišti zařízení, které systém využívá následovně. V pomyslném slotu A je nainstalován systém a oddíl B slouží k tomu, že se do něj instalují všechny nové aktualizace.

Výhodu to má veskrze jednu jedinou: můžete telefon po celou dobu používat, tak jak jste zvyklí, nemusíte třeba update odkládat na jindy, protože se vám to právě nehodí apod.


Nepřehlédněte: Google Mapy vylepšují rozlišení nad Ruskem. Odhalily nafukovací stíhačky i největší ponorky světa


Vyjma Googlu a snad několika výjimek, na něž si však nevzpomenu, se do toho ostatním moc nechce. Takový Samsung se tomuto řešení vyhýbá jako čert kříži, informuje Android Central.

I Samsung bude muset

Server se odvolává na nejnovější tweet Mishaala Rahmana, bývalého šéfredaktora populárního webu XDA Developers. Ten potvrdil, že na “seamless update” s plošným nástupem Androidu 13 budou muset přejí všechny mobilní brandy bez rozdílu.

To jinými slovy znamená, že pakliže Samsung nezačne z nějakého důvodu dříve, tak prvními vlaštovkami s touto funkcí budou nové smartphony řady Galaxy S23 zkraje příštího roku.

Zdroj náhledové fotografie: Ilustrační / FONETECH.CZ

Total
0
Shares