Google Pixel 6 Pro

Peklo zamrzlo! Android 13 přinese uživatelům Pixelů vymodlenou funkci

  • Google se konečně rozkýval
  • Android 13 přinese Face Unlock
  • Oblíbená funkce brzy na Pixelech

Je to už takový kolorit, evergreen a obehraná deska. Každý rok se o tom mluví, ale tahle funkce je pro majitele Pixel telefonů tabu. Tedy, alespoň prozatím. O čem že je řeč? O Face Unlock.

Google si dává na čas

Odemykání obličejem implementuje do smartphonů kdekdo. V drtivé většině případů (platí pro Android) jde však jen o takový bonus navíc, který sice urychlí a zároveň zpříjemní odemykání zařízení, ale o nějakém sofistikovaném zabezpečení opravdu nemůže být řeč.

To iPhony od Applu jsou jiné kafíčko (skrz pokročilou 3D biometrii), ale pro změnu nemají čtečku otisků prstů. Ale to není podstatné. Mnohem důležitější je nepochybně skutečnost, že Google (konečně!) chystá v tomto směru vyjít vstříc i Pixelům.


Nepřehlédněte: Google vydal Android 13! Ranná verze láká na řadu novinek, na kterých telefonech?


Android 13
Zdroj: Denny Müller, Unsplash

Android 13

Android Authority nově informuje, že příchod Face Unlock je díky Androidu 13 na spadnutí. Odvolávají se na průvodce, který je v aktuální betě již k dispozici, avšak samotné odemykání je stále dysfunkční.

To by se však mělo s příchodem finální verze změnit. A nebyl by to Google, aby v tom nebyl pomyslný háček. Podle zákulisního infa bude tahle novinka dostupná jen na Pixelech 6 Pro, nicméně, nechme se překvapit.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Google (ilustrační)

Total
1
Shares
2 komentářů
  1. No, používám už roky pouze telefony od Google, tedy dříve Nexus, nyní řadu Pixel. Na mém Pixelu 4XL od počátku nebyla jiná možnost, než odemykání obličejem, žádnou čtečku nemá. Má tedy radar, jen tak pro zajímavost. Tedy face unlock už od Androidu 10, ne jako funkce navíc, ale systémová v čistém Androidu. Jestli někdo zamrznul, potom to bude tato redakce, zřejmě z jiné planety.

    1. Pixel 5 bez Face Unlock další to samé. P4 a P4 XL měly jen FU.

Comments are closed.